Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

0

Oto kolejna edycja konkursów kalendarzowych PSP. W tym roku  mamy dla wszystkich zainteresowanych niespodziankę, gdyż ogłaszamy aż pięć konkursów.

Pierwszy z nich to indywidualny konkurs na komiks pt. „TATO, NIE JEDŹ TAK SZYBKO”, „WIEM JAK BEZPIECZNIE OPUŚCIĆ BUDYNEK” lub „POŻAR W KUCHNI – NIE PANIKUJ”. Jest to konkurs, w którym uczestnik z klas 1-8 tworzy komiks na jeden z powyższych tematów.

Drugim indywidualnym konkursem jest krzyżówka dla najmłodszych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1-3. Krzyżówka do wydrukowania znajduje się w pliku w tabeli na dole strony.
 
Ostatnim z konkursów indywidualnych jest konkurs fotograficzny. Skierowany jest do uczniów klas 5-8. Uczestnik wykonuje zdjęcie pt. „STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.
 
Kolejne konkursy to już dedykacja dla całych klas oraz ich opiekunów, których zaangażowanie będzie niezbędne.
 

Pierwszy konkurs zespołowy zadedykowany jest dla uczniów z klas 6-8. Zadanie konkursowe to nagranie spotu filmowego na jeden z wybranych tematów: „CZY WIESZ CO ZROBIĆ PODCZAS BURZY” lub „BEZPIECZNIE NAD WODĄ”.

 
Ostatni z konkursów, to konkurs zespołowy na piosenkę o tematyce strażackiej, skierowany jest do uczniów z klas 1-8. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiednich zachowań poprzez treści i muzykę.
 
Zainteresowani powinni się zapoznać z Regulaminami oraz wzorami Kart Zgłoszeniowych i Oświadczeniami (Klauzula Informacyjna), które dostępne są w plikach w tabeli na dole strony.
 
Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
 
Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres:
 
KOMENDA GŁÓWNA PSP
Wydział Prewencji Społecznej
UL. PODCHORĄŻYCH 38
00-463 WARSZAWA
 
z dopiskiem nazwy Konkursu (KOMIKS, KRZYŻÓWKA, FOTO, SPOT LUB PIOSENKA).
 
Prace należy przesłać do 3 kwietnia 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego).
 
Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.
 

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach!

 

Dokumenty do pobrania ze strony: straz.gov.pl