Rynek nieruchomości w Jaworznie

Jaworzno ma około 90 000 mieszkańców. Co zachęca do zamieszkania w tej okolicy? Dobrze rozwinięta oferta edukacyjna, rozbudowana sieć komunikacyjna, liczne punkty usługowo-handlowe to nie jedyne zalety Jaworzna. Jakie powstają tu inwestycje deweloperskie i ile kosztują nowe mieszkania? Sprawdzamy.
Nowe mieszkania w Jaworznie, czyli oferta deweloperów
Jaworzno to dobre miejsce do zamieszkania dla osób, które pracują w Katowicach, ale chciałyby mieszkać nieco dalej. Oba miasta są ze sobą dobrze skomunikowane, do czego już dawno przyczyniła się budowa autostrady A4.
Ceny nieruchomości z rynku wtórnego w Jaworznie w ostatnim czasie sporo wzrosły. Opcją, którą warto rozważyć jest zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Mimo wyższych cen, to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, którym zależy na bliskości do centrum, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Aktualnie nowe mieszkania w Jaworznie można kupić tylko na osiedlu przy ul. Chopina. Nieruchomości powstałe w ramach poprzednich inwestycji zostały już wykupione, więc oferta jest dość ograniczona.
Na nowe osiedle składają się dwa budynki wielorodzinne. W ramach inwestycji powstało łącznie 16 mieszkań, natomiast część z nich jest obecnie już zarezerwowana. W ofercie dewelopera znalazły się mieszkania 3- i 4- pokojowe. 10 mieszkań ma powierzchnię poniżej 65 m², natomiast pozostałe 6 nieco powyżej.
Jak kształtują się ceny?
Ile kosztują nowe mieszkania w Jaworznie? Średni metraż nieruchomości z rynku pierwotnego wynosi niewiele ponad 63 m². Przy średniej cenie za metr kwadratowy w okolicach 5 200 zł, koszt mieszkania wynosi przeciętnie 328 000 zł. Oczywiście, w ofercie deweloperów można znaleźć także tańsze nieruchomości, ale te będą miały mniejszy metraż. Dla przykładu, mieszkanie o powierzchni około 58 m² można kupić już za 283 000 zł.
Większość mieszkań dostępnych w Jaworznie można kupić za mniej niż 350 000 zł. Mówiąc dokładniej, kosztuje tyle 10 z 16 oferowanych nieruchomości, co stanowi około 62% oferty. Za pozostałe lokale zapłacimy nieco więcej, bo około 360 000 zł. Ich atutem jest przede wszystkim większa powierzchnia.
Jeśli chodzi o ceny za metr kwadratowy, 4 z 16 dostępnych mieszkań, czyli co czwarta nieruchomość, kosztuje poniżej 5 000 zł/m². Pozostałe 12 mieszkań ma wyższą cenę, natomiast ta nawet w przypadku najdroższych nieruchomości nie przekracza 5 500 zł/m². Co istotne, na wspomnianym osiedlu istnieje możliwość zakupu miejsca postojowego.
Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl .
Ostatnie Artykuły

W Jaworznie o Wenezueli i górach stołowych

Nocne zamknięcia na Byczynie. Rusza remont nawierzchni na DK79

Poranny blitz w Jaworznie - 700 przebadanych i żadnego nietrzeźwego

Badania i konsultacje w Galerii Galena. Dzień zdrowia w Jaworznie

Dzieci stworzą bohatera dla karty mieszkańca – w Jaworznie startuje konkurs

W Jaworznie 826 ósmoklasistów zaczyna egzamin. Wyniki zdecydują o dalszej drodze

W Jaworznie zmieniła się nazwa wydziału policji, zmienił się też e-mail

Rząd w pełnym składzie - KPRM ujawniła 22 nazwiska

Kody SMS odchodzą do lamusa - nowe logowanie trafia do mObywatela

Głośna muzyka nie pomogła - pościg w Jaworznie przerwali świadkowie

Janina Bogusz skończyła 100 lat. W Jaworznie świętowano rodzinny jubileusz

W Jaworznie rusza majowy maraton darmowych warsztatów i konsultacji

Jawor Dance wraca na rynek i osiedla. Taneczne wieczory rozpisane na lato

Wakacyjne półkolonie w Szczakowej - dzieci ruszą tropem zwierząt i ruchu
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Urząd Skarbowy w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje