Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Jak powinno smakować i wyglądać sushi?

Sushi obecnie jest serwowane jako jeden ze specjałów kuchni japońskiej. To wykwintne i zdrowe danie, które można zjeść już w większości galerii handlowych. Tutaj także te specjały z ryb odznaczają się wyśmienitym smakiem i dużą różnorodnością potraw. Wcześniej sushi było dostępne tylko w wykwintnych restauracjach.

Sushi to dawny, sprawdzony sposób konserwowania ryb, znany z Azji Południowo – Wschodniej. Obecnie to jeden ze specjałów kuchni japońskiej, który rozpowszechnił się niemal na całym świecie. Z czego składa się sushi ? Podstawa dania to odpowiednio zakwaszony ryż z surową rybą i owocami morza. Świeża ryba, otoczona ryżem i zawinięta w prasowane morskie wodorosty (nori), doprawiona jest marynowanym imbirem, sosem sojowym i chrzanem wasabi. Sushi tnie się na kawałki, które powinno się zjadać na raz, nie kroić i nie dzielić nożem, ani widelcem. Sushi powinno się jeść pałeczkami lub palcami, bez użycia sztućców. W czasie degustacji sushi, należy także koniecznie zachować odpowiednią kolejność jedzenia. Najpierw należy jeść rybę białą, potem czerwoną, a na samym końcu dopiero mocno doprawioną. Kolejność jedzenia jest ważna ze względu na łatwiejsze trawienie potraw i ich bardziej odczuwalne walory smakowe.

Gdzie można zjeść idealnie doprawione i świeże sushi ?

Sushi to obecnie przysmak coraz większej ilości osób na całym świecie. W każdym kraju można odnaleźć wiele wystawnych restauracji i prostych barów sushi. W Polsce jest podobnie. W wielu renomowanych restauracjach, jak i barach osiedlowych można posmakować dania sushi z idealnie zakwaszonym, miękkim i sypkim ryżem, odpowiednio doprawionym i ściśle obwiniętym w morskie wodorosty, razem z kęsem świeżej ryby specjały sushi. Odpowiednio dobrane proporcje składników i ścisłe kęsy, pozwalają popróbować jedzenia pałeczkami i poczuć na podniebieniu smak wyjątkowo doprawionych potraw. Takich miejsc jest coraz więcej w każdym mieście, a osiedlowe bary W Warszawie często doganiają już świetnością swoich dań niejedną znaną restaurację. Ich wystrój pozwala się odprężyć, odpocząć i poczuć ten wyjątkowy azjatycki klimat . Jednym z takich miejsc jest sushi na Tarchominie. To tutaj można poznać prawdziwy smak świeżej ryby, odpowiednio doprawionej i podanej. Różnorodne menu oraz idealnie prezentujące się i smakujące najbardziej tradycyjne sushi. Miła obsługa i ciekawy wystrój lokalu, sprawiają, że jedzenie w takich warunkach to niepowtarzalna przygoda i prawdziwy relaks. Te smaczne potrawy można także zamówić na wynos. Lokal zapewnia szybki dojazd i bezproblemowe zamówienia online.

W obecnych czasach mało jest osób, które jeszcze nie poznały smaku prawdziwego sushi. Znacznie zaś zwiększyła się ilość prawdziwych smakoszy i degustatorów tych dań. Duża dostępność miejsc kusi do popróbowania tych wyśmienitych specjałów japońskiej kuchni. Sushi na Tarchominie to jedno z nich, w którym warto się zatrzymać i posmakować te wyjątkowe i zdrowe przysmaki.