Najmodniejsze dekoracje ślubne – trendy ślubne 2021

Moda ślubna tak, jak każda inna zmienia się wraz z kolejnymi sezonami, chociaż pozostają rozwiązania, które są ponadczasowe i chętnie są wykorzystywane od wielu lat, a nawet dekad. Trendy ślubne na nadchodzące sezony nieznacznie się zmieniły przez wszechobecne ograniczenia i przeżycia związane z pandemią. Teraz znowu najważniejsze są relacje z ludźmi i nawiązania do natury. Jakie są najważniejsze trendy w modzie ślubnej na 2021 rok? Oto odpowiedzi naszych ślubnych ekspertów.

Kwiaty w rozmiarze XXL

W nadchodzącym sezonie królować będą ozdoby z żywych kwiatów, szczególnie tych polnych i sezonowych. Kwiaty będą pojawiać się zarówno jako ozdoba fryzury Panny Młodej, jak i przystrojenie tortu oraz stołów i sali, którą znajdziecie na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/. Największą popularnością cieszą się bukiety wykonane z wielkich kwiatów charakterystycznych dla danej pory roku. Wykorzystywane więc będą kwiaty polne, zboża, suszone kompozycje. Warto zwrócić uwagę, aby wybrane kwiaty dobrze komponowały się ze stylem sukni ślubnej z https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/ i wystrojem sali weselnej.

Personalizowane dekoracje

Hitem ostatnich lat w modzie ślubnej są wszelkiego rodzaju personalizowane dekoracje. Imiona i inicjały Pary Młodej mogą pojawiać się we wszystkich akcesoriach. Duże napisy złożone z imion Pary Młodej mogą przyozdobić ścianę nad ich miejscem, a także pojawić się na winietkach, czy upominkach dla gości. Ciekawym akcentem może być też stworzenie kolaży ze zdjęć Pary Młodej i umieszczenie ich na specjalnie ustawionej ściance.

Kameralne wesela

Czasy pandemii i związane z tym obostrzenia wymusiły na Parach Młodych urządzanie małych wesel. Jednak mikro przyjęcia zyskały ogromną popularność również w miejscach, gdzie nie wymusza tego obowiązujące prawo. Trzeba bowiem przyznać, że kameralne przyjęcia są niezwykle intymne i romantyczne, a uczucie łączące młodych małżonków wychodzi na pierwszy plan. Co ciekawe niewielkie wesela zazwyczaj łączone są z przepychem i wielkimi ozdobami np. w formie wspomnianych wcześniej bukietów w rozmiarze XXL.

Oryginalne rozwiązania

Rok 2021 w modzie ślubnej charakteryzuje się nietuzinkowymi rozwiązaniami, które silnie nawiązują do upodobań Pary Młodej. Można więc znaleźć przyjęcia nawiązujące do ulubionego filmu, wymarzonej podróży, czy innych wspólnych pasji. Dużą popularnością cieszą się również wesela silnie nawiązujące do tradycji regionalnych. Kolejną ciekawą opcją są przyjęcia w duchu eko – wegańskie potrawy, naturalne ozdoby i wszechobecne nawiązania do natury. Natomiast w upominkach dla gości królują te wykonane samodzielnie w myśl zasady DIY (zrób to sam), mogą to być samodzielnie przygotowane ciasteczka, konfitury, czy papeteria.

Śluby plenerowe

W kolejnym sezonie dużą popularnością cieszą się śluby i wesela organizowane na świeżym powietrzu. Romantyczny ślub na plaży, wesele w pięknym ogrodzie, czy zaślubiny w górach to okazja do wyrażenia swoich upodobań i wspaniałe połączenie z naturą. Śluby plenerowe charakteryzują się romantyczną atmosferą i wspaniałą, zmysłową aurą, która zostaje osiągnięta dzięki naturalnym ozdobom i ciekawym dekoracjom.

Świetlne ozdoby

Sznury lampek zawieszonych pod sufitem, czy świetlne instalacje na ścianach sprawdzą się wspaniale szczególnie w weselach urządzanych w stylu boho, bajkowym i romantycznym. Świetlne ozdoby i lampiony są równie chętnie wykorzystywane w ślubach plenerowych i na weselach organizowanych w budynku. Nadają one imprezie niezwykłego klimatu, który zachwyci wszystkich zgromadzonych gości.