Dlaczego suknie ślubne są białe?

Kiedy myślimy o zachodnich weselach, myślimy o oszałamiające białe suknie, że możemy zazwyczaj tylko marzyć o noszeniu. Od bardzo młodego wieku, wiele kobiet zacznie marzyć o ich bajki dzień ślubu i oczywiście, jedną z najlepszych części jest pożądane białej sukni będzie chodzić w ołtarzu. Ale dlaczego suknie ślubne są białe? i dlaczego panny młode noszą białe?

Dlaczego panny młode noszą białe?

Więc zastanawiasz się, dlaczego suknie ślubne są białe? Wieki temu, to było o wiele częstsze, że kobiety będą wybierać inne kolory niż biały nosić jako ich sukni ślubnej. Panny młode nosiły suknie ślubne, które były tak wiele różnych kolorów, zwłaszcza w zachodnich społeczeństwach. To było głównie ze względów praktycznych ponad wszystko inne.

Jesteśmy przyzwyczajeni do zakupu sukni ślubnej, która będzie noszona raz, a następnie umieścić z powrotem do szafy i wykupić ponownie co kilka lat z powodów nostalgicznych. Ale lata temu, panny młode często zdecydować się na suknię, że mogą one nosić ponownie, lub po prostu nosił swoją najlepszą sukienkę, że już właścicielem.

Tak więc, teraz, aby odpowiedzieć na pytanie "dlaczego suknie ślubne są białe" 

Tradycja ta rozpoczęła się wraz z ślubem królowej Wiktorii z księciem Albertem w 1840 roku. Przed tym, biały był rzadki wybór koloru sukni, głównie ze względu na niepraktyczność (biały jest BARDZO trudne do utrzymania biały) i kosztów (tylko bardzo bogaci mogli sobie pozwolić na zakup białej sukni, które mogą być noszone tylko raz). Jedynym innym godnym uwagi przypadkiem białej sukni ślubnej była suknia Marii Królowej Szkotów z 1559 roku. Jednakże, gdy królowa Wiktoria i książę Albert wzięli ślub, noszenie białej sukni stało się nagle bardzo pożądane.

Historia tradycyjnej sukni ślubnej

Dziś białe suknie ślubne przytłaczają nas swoją prostotą i pięknem. Wiele z nich dostępnych jest w sklepie https://suknieboho.pl. Jednak, gdy Królowa Wiktoria po raz pierwszy wystąpiła w swojej białej sukni, goście uznali, że to wszystko nie jest zbyt przytłaczające. Zazwyczaj, królewska panna młoda nosiła futro, złote hafty i bogate kolory, aby zadziwić tłum! Zrozumiałe jest więc, dlaczego pierwotny efekt sukni nie był najlepszy.

Wieki temu, królewskie śluby były bardziej związane z bogactwem i politycznymi kontraktami niż z miłością, więc ludzie oczekiwali klejnotów i złota. Na przykład, suknia ślubna Małgorzaty York z 1468 roku była tak ciężka od klejnotów, że niesiono ją do kościoła! To nieporównywalne z druhną, która pomaga ci podciągnąć suknię, gdy idziesz do pań! Tak więc, gdy królowa Wiktoria pokazała się w swojej prostej, białej sukni, była to dla niej prawdziwa gratka. Dziś SuknieBoho.pl pomogą Ci sprawić, by Twoja suknia ślubna zapadła na długo w pamięć.