Piana kauczukowa w materacu - właściwości

Materace w dzisiejszych czasach przyjmują różną formę, posiadając różne wypełnienia. Od sprężyn, które są coraz bardziej technologicznie zaawansowane, jak i przez różnego rodzaju pianki. Jedną z nich jest wersja kauczukowa, która posiada wiele właściwości, o które trudno w innych propozycjach producentów. Czym tak naprawdę wyróżnia się ten rodzaj i kiedy warto na niego postawić?

Materace kauczukowe – czym są?

Wiele osób nie słyszało o tym rodzaju materacy, a to w dużej mierze poprzez nazewnictwo, które spotykane jest znacznie częściej. Kauczukowe posłania to nic innego, jak materace lateksowe, które są stosunkowo popularne, choć nie tak bardzo, jak wersje z pianek termoelastycznych, jak i podłoża sprężynowe.

Lateks jest materiałem, który powstaje z mleczka kauczukowego, a dokładniej na to patrząc – z soku mlecznego z drzewa kauczukodajnego. Poprzez odpowiednie technologiczne manipulacje, substancja ta, która początkowo jest cieczą, staje się ciałem stałym, które ma multum pozytywnych właściwości dla zdrowia kręgosłupa.

Warto wystrzegać się materaców, których producenci twierdzą, że ich produkt składa się w 100% z kauczuku. Jest to zwyczajnie technologicznie niemożliwe, a do tego byłoby bardzo niekorzystne i niewygodne. Opcja idealna to około 30% – im mniejsza, tym zmniejszają się też jej właściwości.

Materace kauczukowe – czym są?

Jakie zalety ma piana kauczukowa?

Niezależnie, czy kupisz materace lateksowe w Jaworznie, czy jakimkolwiek innym mieście, będą one miały swoje wyjątkowe właściwości i zalety. Warto przyjrzeć się im bliżej, aby poznać ich przeznaczenie.

Materace marki Hilding Anders są przede wszystkim niezwykle trwałe, będąc odpornymi na przeróżne zniekształcenia i deformacje. Dzięki temu nie trzeba martwić się o zmianę posłania przez wiele lat po zakupie wersji lateksowej. Jednocześnie jest to opcja bardzo elastyczna, której nie brakuje też sprężystości. Jest to niezwykle ważne przy utrzymaniu odpowiedniej krzywizny kręgosłupa przez całą noc.

Piana kauczukowa jest idealnym rozwiązaniem dla par, gdyż nie powstaje przy niej efekt bujania się. W ten sposób dwoje osób może spokojnie zmieniać pozycje, nie martwiąc się o komfort drugiej strony. Jest to jednocześnie opcja polecana dla wielu osób ze schorzeniami kręgosłupa. Warto jednak pamiętać, że każdy ma inne potrzeby i warto konsultować je ze specjalistami.

Niezaprzeczalnie największą zaletą, którą oferuje pianka kauczukowa, jest jej antybakteryjność. To właśnie z tego względu jest to najczęściej wybierany materac przez alergików. Roztocza i bakterie nie są tutaj problemem, co pozwala na przespanie całej nocy nawet najbardziej uczulonym osobom.

Czy materace te mają wady?

Niestety, jak wszystko, również i lateks ma swoje wady. Jest to przede wszystkim bardzo ciężki materiał, a stworzone z niego materace potrafią sprawić wielkie kłopoty przy przeprowadzkach. Nie można też zapomnieć, że podłoże tego rodzaju, niezależnie, czy to materace piankowe 80x200, czy innych rozmiarów, są stosunkowo dużym wydatkiem. Ich cena zwykle przewyższa inne rodzaje materaców. W okazyjnej cenie kupisz je na: https://abcsnu.pl/35-materace-80x200.

Największą wadą, która jest jednak bardzo indywidualna, jest uczulenie na lateks. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że je ma, przez co zawsze warto wypróbować kauczukowe opcje materaców, zanim się je zakupi.

Warto też pamiętać, że nie wolno narażać kauczuku na bezpośrednie działanie promieni UV, przez co raczej nie powinien znajdować się blisko okna.

Czy materace te mają wady?