Depilacja laserowa co to i dla kogo?

Depilacja laserowa co to takiego? To pytanie zadają sobie kobiety, które chcą czuć się pewnie we własnym ciele, zwłaszcza latem. Włosy na naszym ciele pojawiają się ponownie w zatrważającym tempie, przez co nie zawsze mamy czas by się ich pozbyć, a częste golenie staje się dla nas męczące. W celu pozbycia się włosków musimy udać się na określony zabieg – tu z pomocą przychodzi depilacja laserowa. Jednak nie każda kobieta może sobie na nią pozwolić, a także, czy warto wydać niemałe pieniądze na walkę z owłosieniem, czy jednak na rynku nie znajduje się alternatywny tańszy i równie skuteczny sposób oraz czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, a ciąża

Laserowa depilacja nie może być przeprowadzana podczas ciąży. Tyczy się to także okresu po urodzeniu dziecka, kiedy to kobieta karmi dzieciaka piersią, gdyż w tym czasie mamy styczność z hormonami, które zaburzają porost włosów. Depilacja przez to nie będzie odznaczała się, aż tak wysoką efektywnością.

Dla kogo depilacja laserowa będzie bardziej efektywna?

Depilacja laserowa w Gdańsku będzie mieć wyższą efektywność, jeśli klient ma ciemny zarost i jasną karnację. Równoznaczne jest to z faktem, iż szansa na skuteczne usunięcie nadmiernego owłosienia wzrasta. Osoby z rudymi, błąd i siwymi włosami muszą liczyć się z tym, że w ich przypadku może być konieczna większa ilość zabiegów.

Czy mogę się opalać przed i w trakcie trwania serii zabiegów?

Główne przeciwwskazanie to opalona skóra, dlatego decydując się na usuwanie włosów laserem powinniśmy zrezygnować z częstego narażania naszego ciała na promienie słoneczne min trzy tygodnie przed samą wizytą u specjalisty. Dodatkowo miejsce, z którego pozbyliśmy się włosów musi być zacienione przez czas trwania całej serii zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

 1. Włosy muszą być zgolone dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu.
 2. W okresie między zabiegami nie można depilować używając do tego celu wosku, pęsety, depilatora.
 3. Nie należy również nakładać na owe miejsca jakichkolwiek kremów (przed zabiegiem).

Depilacja laserowa wykonywana jest przez osoby, które dopilnują tego, abyśmy byli w pełni przygotowani do zabiegu dlatego też nie musimy znać wszystkich wymienionych powyżej punktów, gdyż o wszystkim będziemy poinformowani podczas pierwszej wizyty.

Decydując się na depilację laserową zobaczymy efekty już po pierwszym zabiegu, włoski staną się cieńsze i będzie ich mniej.” – mówi Amanda Zielińska z Clinica Cosmetologica

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny/

Jak zachowuje się skóra po zabiegu?

 1. Po zabiegu, jakim jest depilacja laserowa najczęściej w miejscu, w którym usunięto włosy może pojawić się z czasem zaczerwienienie. Znika ono po około 72h.
 2. Nie wolno przez min 3 dni po zabiegu wchodzić do sauny, basenu oraz należy unikać gorących prysznicy.
 3. Przez okres 3-4 tygodni przed zabiegiem nie możemy się opalać, ograniczmy przebywanie na słońcu.
 4. Stosuj filtry UV 50 SPF przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu (jeśli jest słonecznie).
 5. Nie wolno stosować na skórę drażniących kosmetyków, które mogłyby podrażnić miejsce zabiegowe po depilacji.
 6. Decydując się na usuwanie włosów pod pachami przez 24h nie zaleca się korzystać z antyperspirantów.

W jakich odstępach czasowych wykonuje się zabiegi?

Depilacja laserowa musi być powtarzana, gdyż zabieg przeprowadzany jest na włoskach, które są w trakcie wzrostu. Podczas pierwszej wizyty usuniemy jedynie około 30% owłosienia. Jednak pomiędzy kolejnymi etapami należy zachować pewien dystans:

 • 8-10 tygodni w przypadku klatki piersiowej, pleców, ud i łydek
 • 4-6 tygodni w przypadku pach, bikini, przedramion
 • 4 tygodnie w przypadku twarzy

Gdzie można przeprowadzić zabieg, jakim jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa może być wykonana w placówce Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Powinniśmy skorzystać z oferty, gdyż przed zabiegiem mamy dostęp do darmowej konsultacji z kosmetologiem. Dodatkowo całość wykonywana jest pod okiem specjalistów przy użyciu profesjonalnego sprzętu, którym jest laser do depilacji.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607