Zestaw klocków Paczkomat® z samochodem eko – nauka poprzez zabawę

Najlepsze zabawki dla dziecka to te, które zapewniają mu nie tylko rozrywkę, ale i uczą czegoś ważnego. Takie gadżety można znaleźć w sklepie InPost Out Of The Box. Znajdują się tam unikatowe klocki, będące świetnym powodem do rozpoczęcia rozmów o środowisku i nie tylko.

Out Of The Box – co to za sklep i co można tam kupić?

Sklep Out Of The Box to inicjatywa firmy InPost. Przedsiębiorstwo działa na rzecz środowiska poprzez rozmieszczanie automatów Paczkomat® w całej Polsce, rozbudowywanie sieci samochodów elektrycznych, a teraz również przez sprzedaż artykułów ekologicznych i z recyklingu. Na stronie internetowej https://outofthebox.pl/produkt/paczkomat-inpost-z-samochodem-eko/, poza klockami, znajduje się sporo innych przydatnych gadżetów, które mogą pomóc w budowaniu lepszych nawyków.

Warto zwrócić uwagę m.in. na woskowijki do pakowania posiłków, wielorazowe woreczki na warzywa i owoce czy rzeczy uszyte z washpapy. Są tam przedmioty do codziennego użytku zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ciekawym designem charakteryzują się ubrania z certyfikowanej bawełny. Natomiast wszystkie klocki do składania pochodzą od polskiej marki Cobi.

Zestaw klocków Paczkomat® z samochodem – czego można się nauczyć?

Zestaw złożony z maszyny Paczkomat® oraz samochodu to idealny sposób na to, aby poprzez zabawę przekazać dziecku sporą dawkę wiedzy. Przede wszystkim podczas budowania urządzenia warto opowiedzieć maluchowi, w jaki sposób działają skrytki i jak dzięki nim do atmosfery wędruje znacznie mniej szkodliwego dwutlenku węgla.

Następnie da się płynnie przejść do tematu energii elektrycznej, którą zasila się sporo samochodów firmy InPost. Auto w zestawie ma namalowaną ładowarkę, co oznacza, że jest przedstawicielem bezemisyjnej floty. Maluch łatwo przyswoi informacje o gazach cieplarnianych właśnie w trakcie układanki. Poza tym warto dopowiedzieć, że ważne jest korzystanie m.in. z transportu miejskiego.

W końcu zestaw składający się z automatu Paczkomat®, samochodu z przesyłkami oraz figurki kierowcy może służyć do wyjaśnienia, na czym polega praca kuriera. Dzieci zwykle zdają sobie sprawę, czym zajmuje się policjant, strażak czy lekarz, więc nowa wiedza o dostawcy paczek z pewnością również je zaciekawi. Za pomocą klocków będą mogły się nawet w niego wcielić.

Dlaczego jeszcze warto kupić dziecku klocki do składania?

Zestaw klocków od InPost to nie tylko wiedza na temat środowiska i pracy kuriera, ale także kształtowanie innych umiejętności. Budowanie konstrukcji z klocków uczy maluchy cierpliwości i pobudza ich kreatywność. Elementy łączą się nawet z tymi pochodzącymi od różnych producentów, więc jeśli ma się w domu jakieś inne modele, to dziecko z pewnością ułoży z nich coś ciekawego.

Poza tym to spore wsparcie dla motoryki małej oraz koncentracji. Klockami łatwo się dzielić, więc można ułożyć maszynę Paczkomat® czy samochód eko razem z rówieśnikami. Kształtuje się wtedy umiejętność współpracy i dzieci po prostu miło spędzają czas w swoim towarzystwie. Taki komplet z pewnością ucieszy też sporo dorosłych, którzy szukają sposobu na relaks po ciężkim dniu.

Zestaw klocków Paczkomat® z samochodem – czego można się nauczyć?