Coroczna akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Jaworznicka Policja przypomina, że w dniu 9 grudnia 2023 roku, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbyły się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Inauguracja akcji w Jaworznie odbyła się 28.10 br. Każdy kierowca, który tego dnia przyjechał do stacji kontroli pojazdów mógł bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego pojazdu.

Kierowcy, którzy nie zdążyli jeszcze tego zrobić, będą mieli taką możliwość w najbliższą sobotę, 9 grudnia 2023 roku w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie Jaworznie (w godzinach urzędowania stacji disagnostycznej):

  •     Stacja Kontroli Pojazdów "Auto Fiko" przy ul. Niemcewicza 2A, 43-600 Jaworzno,

  •     Stacja Kontroli Pojazdów PKM Jaworzno przy ul. Krakowskiej 9, 43-600 Jaworzno,

  •     Stacja Kontroli Pojazdów Grupa Cargo przy ul. Darwina 17.

Zachęcamy i zapraszamy kierowców do wlączenia się do tej akcji.