Jak sprzedać dom?

Sprzedaż domu nie jest łatwym zadaniem. Czynność tę można zlecić biurom nieruchomości lub spróbować sprzedać dom samodzielnie. Jak napisać dobre ogłoszenie, które przyciągnie ewentualnych nabywców? O czym trzeba pamiętać? Jakie domy na sprzedaż cieszą się największym zainteresowaniem?

Domy na sprzedaż – jak napisać ogłoszenie?

Odpowiednie napisane ogłoszenie jest bardzo pomocne przy sprzedaży nieruchomości. To od niego zależy, czy ewentualny kupiec zainteresuje się domem, czy będzie chciał umówić się na oględziny. Ogłoszenie musi podkreślać mocne cechy domu czy mieszkania, opisywać wszystkie atuty, musi też uwzględnić ewentualne usterki. Co należy umieścić w anonsie?

  • Tytuł ogłoszenia – to ważny element, który jako pierwszy rzuca się w oczy. Tytuł powinien przyciągać, musi uwzględniać realistyczny stan domu oraz najważniejsze cechy. Przykładem dobrego tytułu jest np. urokliwy dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej w centrum Warszawy lub nowe domy na sprzedaż w Jaworznie, stan developerski, piękna okolica.

  • Szczegółowy opis nieruchomości – to bardzo ważny element, dlatego warto się na nim skupić. Opis najlepiej podzielić na kilka akapitów, które będą opisywać poszczególne elementy tj. metraż, liczba pokoi, stan prawny nieruchomości, rodzaj zabudowy np. dom w zabudowie szeregowej, rok budowy, użyte technologie np. ogrzewanie podłogowe, fotowoltaika itp. W tym punkcie należy także opisać stan domu z zewnątrz i w środku, dodać wzmiankę o udogodnieniach tj. taras, winda, garaż, ogród czy balkon. Dobrym pomysłem jest opisanie lokalizacji, informacja o bliskości szkoły, sklepu czy przystanku autobusowego. Warto stosować punktacje, pogrubienia itp., wszystko, co ułatwi wychwycenie najważniejszych informacji.

  • Zdjęcia – w każdym ogłoszeniu należy umieścić zdjęcia, które zwiększają popularność anonsu. Zdjęcia powinny przedstawiać całą nieruchomość, pokoje i okolice. Ważne, aby miały dobrą jakość, dlatego warto zlecić wykonanie fotografii specjaliście. Jeżeli jest taka możliwość, można również dodać materiał video.

  • Cena domu – w anonsie nie może zabraknąć wzmianki o cenie. Cena domu musi uwzględniać różne czynniki tj. stan nieruchomości, metraż, lokalizacja, rok budowy itp. Można ewentualnie podać nieco wyższą cenę i zostawić sobie możliwość negocjacji. Warto sprawdzić, ile wynoszą średnie ceny domów w określonym standardzie. 

Jakie domy na sprzedaż cieszą się największym zainteresowaniem?

Coraz więcej osób rezygnuje z mieszkania w bloku i przeprowadza się do własnego domu. To duża wygoda, komfort i swoboda. W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się wolnostojące domy jednorodzinne, które zapewniają prywatność. Dom wolnostojący jest idealny dla wszystkich, którzy szukają spokoju, komfortu, marzą o ogrodzie i dużej przestrzeni. Za drugim miejscu plasują się domy w zabudowie bliźniaczej, które można kupić w atrakcyjnej cenie, taniej niż domy wolnostojące. Na trzecim miejscu znajdują się domy szeregowe. To najtańsze domy, które można kupić w cenie podobnej, jaką trzeba zapłacić za mieszkanie w bloku. Często wybierane są nieruchomości o metrażu ok. 100 m2, dużym zainteresowaniem cieszą się domy czteropokojowe oraz domy pięciopokojowe. Jeżeli chodzi o lokalizacje, coraz więcej osób wybiera domy na obrzeżach miast, które gwarantują spokój. Wiele osób decyduje się także na komfortowy dom na wsi, nieco rzadziej klienci wybierają nieruchomości w centrum miasta.

Sprzedaż domu nie jest łatwa, dla dzięki dobrze napisanemu ogłoszeniu można przyciągnąć wielu zainteresowanych. Warto sprawdzić, jakie elementy muszą znaleźć się w anonsie w umieszczonym ogłoszeniu.

 

Artykuł sponsorowany