Znakowanie rowerów na pikniku w Jaworznie. Policja i Straż Miejska w akcji

FOT. KMP w Jaworznie
Specjalne numery identyfikacyjne trafiły na ramy jednośladów podczas rodzinnego pikniku przy Szkole Podstawowej nr 11. Funkcjonariusze wykorzystali weekendowe spotkanie, by przemycić lekcję bezpieczeństwa między kiełbaskami z grilla.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie i strażnicy miejscy pojawili się na terenie SP nr 11 w miniony weekend. Nie przyszli jednak w charakterze kontrolerów - zamiast mandatów rozdawali bezpieczeństwo.
Głównym punktem programu było znakowanie rowerów. Funkcjonariusze nanosili na ramy jednośladów specjalne numery, które trafiają do policyjnej bazy danych. Mechanizm jest prosty: oznakowany rower traci wartość dla złodzieja, a właściciel zyskuje dowód własności, którego nie sposób zgubić razem z kluczykami.
Działanie wpisuje się w miejski program “TARCZA” - inicjatywę mającą na celu ograniczenie liczby kradzieży jednośladów w Jaworznie. Statystyki policyjne wskazują, że znakowane rowery rzadziej zmieniają właścicieli bez ich wiedzy.
Między kolejnymi oznakowaniami mundurowi prowadzili rozmowy o zasadach ruchu drogowego. Tematyka była szeroka: od właściwego zabezpieczania roweru przed sklepem, po odpowiedzialne zachowania na drodze.
Piknik przy szkole to typowe miejsce spotkań jaworznickich rodzin. Policja i Straż Miejska wykorzystały ten fakt, docierając z przekazem profilaktycznym tam, gdzie zgromadziła się naturalna publiczność. Bez zbędnych sloganów, przy okazji dobrej zabawy.
Warto zauważyć, że znakowanie rowerów to jedna z niewielu policyjnych inicjatyw, która nie wymaga od obywatela żadnych opłat - a może zaoszczędzić znacznie więcej niż tylko pieniądze. W Jaworznie sprawdza się to od lat.
na podstawie: Policja Jaworzno.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Jaworznie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Czyste Powietrze z większym wsparciem. Zmiany dotyczą także właścicieli domów

Dlaczego bidon sportowy dla dzieci sprawdza się lepiej niż większość gadżetów firmowych dla szkółek sportowych?

Policjanci na łodzi i rowerach pilnują wypoczywających nad Sosiną

Czterdzieści sześć chomików trafiło do Jaworzna. To drugi etap ochrony

Ostatnia sobota wakacji w Jaworznie zapowiada się rodzinnie i tanecznie

W Jaworznie zaplanowano test syren. To nie będzie realny alarm

Wakacyjne remonty szkół w Jaworznie pochłoną ponad 6,5 mln zł

Policjanci i strażacy z Jaworzna uczyli dzieci wakacyjnego bezpieczeństwa

Sprzedał papierosy kobiecie. W garażu miał 28 tysięcy sztuk

Burze w Jaworznie. Możliwe ulewy, silny wiatr i grad

Burza uszkodziła wagę na PSZOK-u. Odbiór gruzu wstrzymany

Autobusy wracają na stałe trasy. Zmiany na czterech liniach

Burze w Jaworznie. Możliwy grad, ulewny deszcz i silne porywy wiatru

Nie tylko interwencje. Jaworzniccy policjanci otrzymują podziękowania
Przydatne dane teleadresowe
- Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie Jeleń - kontakt, godziny, informacje
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworznie-Borach - msze, kancelaria, sakramenty
- Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie Podłęże II - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Karola Boromeusza w Jaworznie-Starej Hucie - msze, kancelaria, kontakt
- Sąd Rejonowy w Jaworznie - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Parafia NMP Królowej Polski w Jaworznie-Sobieskim - msze, sakramenty, kontakt
