Święto Policji w Jaworznie z odznaczeniami i wyjątkowymi wyróżnieniami

2 min czytania
Święto Policji w Jaworznie z odznaczeniami i wyjątkowymi wyróżnieniami


Jaworzniccy policjanci świętowali z wyróżnieniami i podziękowaniami za codzienną służbę. To wydarzenie pełne emocji, nagród i wyjątkowych momentów, które pokazały, jak ważna jest ich rola dla bezpieczeństwa miasta.

  • Jaworzno gościło uroczystość Święta Policji z licznymi odznaczeniami
  • Wyjątkowe wyróżnienia dla jaworznickich policjantów i partnerów miasta
  • Odważne działania i wsparcie dla policjantów w Jaworznie

Jaworzno gościło uroczystość Święta Policji z licznymi odznaczeniami

W Jaworznie odbyła się wyjątkowa ceremonia z okazji Święta Policji, która zgromadziła przedstawicieli władz miejskich, funkcjonariuszy oraz zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się symbolicznym złożeniem kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym funkcjonariuszy 7. Kompanii Rezerwy Policji Państwowej. Wśród obecnych byli Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami Łukaszem Kolarczykiem i Arturem Dzikowskim oraz Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny.

Po mszy świętej odprawionej w intencji policjantów, uczestnicy przenieśli się do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie odbyła się główna część obchodów. Tam wręczono medale i odznaczenia zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom wspierającym działalność jaworznickiej Policji.

Wyjątkowe wyróżnienia dla jaworznickich policjantów i partnerów miasta

Podczas uroczystości szczególne uznanie otrzymał Zastępca Prezydenta Jaworzna Łukasz Kolarczyk, który został uhonorowany Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Policji”. To prestiżowe odznaczenie przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi na rzecz formacji. Medal wręczyli m.in. insp. Jacek Stelmach – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz insp. Piotr Uwijała – Komendant Miejski Policji w Jaworznie.

Wyróżniono także dziewięciu funkcjonariuszy jaworznickiej komendy odznaką „Zasłużony Policjant” w złotym, srebrnym i brązowym stopniu, co świadczy o ich wyjątkowym zaangażowaniu i osiągnięciach w służbie.

Niezwykle ważnym momentem było wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe aż 52 policjantom z Jaworzna. To dowód na to, że lokalna formacja stale się rozwija i docenia swoich najlepszych przedstawicieli.

Odważne działania i wsparcie dla policjantów w Jaworznie

Nie zabrakło również wyróżnień za bohaterstwo – mł. asp. Radosław Kłosowski oraz st. sierż. Dawid Sobos zostali nagrodzeni przez Prezydenta Miasta za szybką reakcję podczas pożaru, kiedy to ewakuowali mieszkańców zadymionego budynku. Takie postawy są prawdziwym wzorem do naśladowania.

Sukcesy jaworznickich policjantów potwierdza także II miejsce asp. szt. Kazimierza Wątroby w wojewódzkim konkursie na najlepszego policjanta ruchu drogowego, za co otrzymał specjalną nagrodę od samorządu miasta.

W trakcie obchodów nie zabrakło również serdecznych podziękowań dla ks. Mariusza Olejnika – kapelana policjantów, który świętował 30-lecie kapłaństwa oraz 25 lat posługi kapelana w Jaworznie.

Komendant Miejski Policji insp. Piotr Uwijała podkreślił znaczenie współpracy z samorządem i instytucjami wspierającymi działania formacji, dziękując m.in. Przewodniczącemu Rady Miejskiej Michałowi Kirkerowi za partnerskie podejście.

W wydarzeniu udział wzięli także parlamentarzyści, radni oraz przedstawiciele Policji z okolicznych miast, co dodatkowo podkreśliło rangę obchodów Święta Policji w Jaworznie.

Na podst. Urząd Miejski Jaworzno

Autor: krystian