Twoje 1,5% podatku - realna pomoc dla rodzin po poległych policjantach od 1997

1 min czytania
Twoje 1,5% podatku - realna pomoc dla rodzin po poległych policjantach od 1997

Codziennie funkcjonariusze narażają życie na służbie, a nie wszyscy wracają do domów. Od 1997 roku Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach otacza opieką i wsparciem bliskich tych, którzy zginęli w pracy - jednym ze sposobów pomocy jest przekazanie 1,5% podatku.

“Każdego dnia policjanci pełnią służbę, dbając o bezpieczeństwo innych, często narażając przy tym własne życie. Niestety zdarza się, że nie wszyscy wracają później do swoich rodzin.”

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach działa od 1997 roku i zajmuje się opieką oraz wsparciem bliskich funkcjonariuszy, którzy oddali życie w służbie. Informacja o możliwości wsparcia poprzez przekazanie części podatku pojawia się jako praktyczny sposób pomocy dla rodzin po poległych policjantach - to przesłanie tytułu materiału i treści źródłowej.

Policja wykonuje zadania niosące ryzyko dla życia funkcjonariuszy - konsekwencją tej służby bywają sytuacje, gdy rodziny pozostają bez wsparcia osoby zarabiającej. Fundacja stanowi mechanizm ubezpieczenia społecznego dla tych bliskich - pomaga w opiece i udziela wsparcia finansowego oraz organizacyjnego tym rodzinom, zgodnie z informacją zawartą w materiale źródłowym.

To zręczny wizerunkowo apel - jedno rozliczenie podatkowe może przełożyć się na realne wsparcie dla rodziny po poległym funkcjonariuszu, dlatego każdy gest w takiej formie ma wymiar praktyczny i symboliczny.

na podstawie: Policja Jaworzno.

Autor: krystian