Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Wystawa haftów Anny i Krystyny Kłosowicz - 15 grudnia 2017 godzina 17Serdecznie zapraszamy do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 13 grudnia 2017 r. prezentować będziemy wystawę haftów Krystyny i Anny Kłosowicz. Ekspozycja, składająca się z kilkudziesięciu prac, nosi tytuł „Jesień, zima, Święta”. Mistrzowsko wykonane rękodzieła, świadczące o niezwykłym talencie i kunszcie obu Pań, można będzie oglądać do 2 stycznia 2018 r. Wernisaż uroczyście otwierający wystawę odbędzie się 15 grudnia o godz. 17.30.

Krystyna Kłosowicz swoją przygodę z haftem rozpoczęła w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Ulubioną tematyką jej prac jest flora i fauna. Jako wieloletnia członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, prezentowała swoje rękodzieła, zarówno podczas zbiorowych, jak i indywidualnych wystaw STK. Jej prace zaistniały również na ekspozycjach w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz w Domu Ludowym w Chełmku. Wiele, spośród jej dzieł, zdobi mieszkania w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych.
Zainteresowanie haftem Pani Anny Kłosowicz, związane jest z rodzinną tradycją, a początek pasji sięga lat 80-tych XX wieku. Pierwsze dzieła wykonywała techniką richelieu, następnie haftem płaskim, cieniowanym. Obecnie zajmuje się haftem krzyżykowym i gobelinowym, preferując podobnie jak mama, motywy kwiatowe. Niedawno zakochała sie w hafcie koralikami. Swoje prace prezentowała w Łodzi, na wystawie pokonkursowej pt. „Inspirujemy kolorem”, w Chełmku na wystawie rękodzieła pt. „Nić-włókno-materia” oraz w siedzibie jaworznickiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, którego jest członkinią.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież