Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań Policji. Statystyki wskazują, iż  nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego też celem dzisiejszych działań prowadzonych przez policjantów, jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Niejednokrotnie przez lekkomyślność a wręcz kompletną nieodpowiedzialność kierowcy, „niechroniony” uczestnik ruchu drogowego zostaje ciężko ranny, staje się kaleką do końca życia, bądź też traci życie.

 Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie przypomina kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

  • do 10 km/h - do 50 zł.    (0 punktów karnych)
  • 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł.   (2 punkty)
  • 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł.   (4 punkty)
  • 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł.   (6 punktów)
  • 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł.   (8 punktów)
  • 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł.   (10 punktów).

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież