Na blisko 3 tys. złotych wyceniła poniesione straty właścicielka samochodu Renault Captur, z którego złodzieje zdjęli wszystkie koła. Auto zostało okradzione w nocy z niedzieli na poniedziałek w rejonie bloku nr 1-3 przy ulicy Leopolda Staffa w Jaworznie.

Kradzież kół samochodowych to w Polsce cały czas poważny problem. Łupem złodziei padają zarówno obręcze aluminiowe, jak i felgi stalowe z oponami. Strata czterech kół potrafi być bardzo dotkliwa dla kieszeni. Na terenie Jaworzna co roku dochodzi do kilku takich kradzieży. Ostatnia miała miejsce w miniony weekend, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nieznani sprawcy odkręcili cztery koła z zaparkowanego przy ulicy Staffa samochodu Renault Captur i pozostawili go na dwóch pustakach i podnośniku. Śledczy ustalili, że złodziej zabrali felgi aluminiowe pięcioramienne z rozstawem śrub 4x100 z założonymi nowymi oponami zimowymi marki Kormoran Snowpro o rozmiarze 205/55R17. Teraz kryminalni prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tej kradzieży.

Trudno o skuteczne zabezpieczenie kół swojego samochodu. Najprostszym rozwiązaniem jest garaż, pozostawianie aut na parkingach strzeżonych, w miejscach objętych monitoringiem, albo przynajmniej dobrze oświetlonych. Można także próbować stosować śruby zabezpieczające.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież