Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Przynajmniej połowa mężczyzn, którzy regularnie golą swój zarost przyzna, że występują u nich problemy z podrażnieniami. Nie jest tak, że są to skutki uboczne, których nie da się uniknąć. Tak naprawdę, wystarczy nauczyć się kilku dobrych nawyków, a z pewnością podrażnienia po goleniu odejdą w niepamięć.

Dla każdego, proces usuwania zarostu jawi się jako zajęcie bardzo intymne. Przecież robimy to zazwyczaj sami w łazience, wykorzystując do tego swoją maszynkę do golenia. Tak naprawdę, na końcowe efekty tego przedsięwzięcia pracują całe sztaby profesjonalistów. Są to chemicy, biolodzy oraz inżynierowie, którzy codziennie pracują nad tym, aby udoskonalać i unowocześniać narzędzia służące do golenia.

Bez względu na to, czy postawimy na Gillette Mach 3 czy produkt innej marki, spełnione muszą zostać pewne warunki by golenie mogło być efektywne. Naukowcy, którzy projektują urządzenia, z których korzystamy – nieustannie pracują nad tym, aby ostrza do maszynki przechodziły w jak najmniejszej odległości od naszej skóry, natomiast jednocześnie, by nie naruszały naszego naskórka. Ponadto, w wypadku każdego mężczyzny mamy do czynienia z zarostem innego typu, a także jego włoski rosną w swój własny, unikalny sposób. Jak się golić bez podrażnień? Jak sprawić, aby nasza skóra po goleniu była idealnie gładka? Poniżej zaprezentowaliśmy 7 sprawdzonych patentów

Jak się golić?

Jak powszechnie wiadomo, usuwanie zarostu - częste golenie, wiąże się ze sporym obciążeniem dla naszej skóry. Aby być pewnym, że nie wystąpią na niej żadne podrażnienia i inne efekty uboczne, należy stosować się do pewnych zaleceń.

Odpowiednie przygotowanie

Należy pamiętać o jednym istotnym fakcie – małe włoski obecne na szyi, mogą wrastać pod skórę. Aby je skutecznie uwolnić, warto opłukać wcześniej twarz wodą i rozmasować powierzchnię twarzy – szczególnie te fragmenty, które zamierzamy ogolić. Najlepiej przed samym goleniem wziąć gorący prysznic, ponieważ woda o wysokiej temperaturze, bardzo wyraźnie zmiękczy nasz zarost.

Skuteczny środek do golenia

Należy dobrać dla siebie odpowiedni produkt – piankę bądź żel, który zapewni nam należyty komfort podczas golenia. Dzięki temu, skóra będzie nawilżona, a woda zostanie zatrzymana w okolicach naszej brody.

Gillette Mach 3, a może inne rozwiązanie? Poznaj 7 sposobów na skuteczne golenie

Maszynka do golenia – tylko narzędzia najwyższej jakości

Czy to nożyki do golenia, czy też ostrza – im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej. Dzięki temu, nacisk będzie mógł na naszej skórze rozchodzić się równomiernie. Bez względu na to, czy będzie to maszynka do golenia Gillette, czy też każdego innego producenta, nie warto oszczędzać.

Nie wolno uderzać maszynką o zlew!

Postępując w ten sposób, doprowadzimy jedynie do stępienia ostrzy, bądź też zmniejszenia wymaganej przestrzeni między nimi. Jeżeli posiadamy dobry, wysokiej jakości sprzęt, w zupełności wystarczy włożyć go na chwilę pod bieżącą wodę, a z pewnością uda się go nam oczyścić.

Odpowiedni nacisk

Tak naprawdę, my musimy jedynie płynnie prowadzić maszynkę po skórze. Dobry design główki, wykona całą resztę za nas.

Nawilżenie twarzy po goleniu

Wystarczy tylko zerknąć pod mikroskop, a przekonamy się o tym, że nasza skóra idealnie płaska nie jest. Odpowiednia dbałość o nią zapewnia to, że będzie ona stawała się równa. Pomoże to w skutecznym goleniu oraz poprawi jej wygląd.

Tylko nasza maszynka

Nie poleca się współdzielenia lub pożyczania swojej maszynki innym osobom. Nawilżający pasek, może sobie nie poradzić ze zbyt dużymi powierzchniami skóry.

1000 Znaków do wykorzystania