Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Toaleta przenośna – także dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, bardzo często mają dużo trudności ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej toalety. Właśnie dlatego w ofertach wielu wypożyczalni toalet przenośnych można znaleźć dzisiaj także modele przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami!

Standardowa toaleta przenośna nie będzie w stanie spełnić wymagań osoby niepełnosprawnej, która po prostu nie będzie mogła wtedy z niej skorzystać. Zbyt wąskie drzwi, brak odpowiednich uchwytów ułatwiających skorzystanie z sedesu, za mało miejsca w środku – to wszystko powoduje, że osoby niepełnosprawne mogą mieć dużo trudności ze skorzystaniem z niedopasowanej do nich toalety.

Na szczęście, teraz niemalże każda dobra wypożyczalnia toalet przenośnych posiada w swojej ofercie toalety przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Takie toalety ma w swojej ofercie także firma WC Chatka, która działa w Warszawie i obsługuje również okoliczne miejscowości – jej oferta jest dostępna na stronie internetowej.

Czym dokładnie charakteryzuje się przenośna toaleta przeznaczona dla osoby niepełnosprawnej? Zapraszamy do sprawdzenia!

Toaleta przenośna dla osób niepełnosprawnych – czyli jaka?

Podczas gdy standardowa toaleta przenośna jest za mała, aby wjechać do niej wózkiem i tam przenieść się na sedes, model przeznaczony dla osób niepełnosprawnych daje im taką właśnie możliwość!

Przenośne toalety przeznaczone dla niepełnoprawnych są projektowane specjalnie z myślą o nich, aby zapewnić im maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo. Są to toalety o większych gabarytach, pozwalające na wjechanie do środka na wózku po specjalnym podeście, a potem przeniesienie się na sedes dzięki specjalnym uchwytom. Stosuje się także płaskie, antypoślizgowe podłogi, aby zminimalizować ryzyko wypadków.

Podobnie jak inne toalety przenośne, również te przeznaczone dla osób niepełnoprawnych posiadają standardowe wyposażenie – sedesy, systemy wentylacji, zamki wolne/zajęte, pojemniki na papiery toaletowe. Wyższe klasy toalety mogą posiadać również umywalki, dozowniki płynów do mycia rąk i do dezynfekcji, podajniki nakładek higienicznych czy ręczników papierowych.

Toaleta przenośna dla osób niepełnosprawnych – wynajem wraz z serwisem

Firmy prowadzące wynajem toalet przenośnych są w stanie dostarczyć swoim klientom różne modele toalet, w tym także te przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Oprócz wynajmu klient może zdecydować się dodatkowo na serwis przenośnych toalet, który prowadzony jest przez pracowników firmy.

Serwis powoduje, że wypożyczenie toalety przenośnej jest jeszcze wygodniejsze! Usługa polega wtedy na regularnym opróżnianiu zbiornika toalety, na przeprowadzaniu kompleksowej dezynfekcji, dostarczaniu mediów – papierów, mydeł, płynów do dezynfekcji i innych.

Gdy chodzi o koszty, wynajęcie toalety przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych jest związane z wyższym wydatkiem, ale w związku z ich problemami z korzystaniem ze standardowych toalet warto zdecydować się na ten dodatkowy wydatek.

Zatem wtedy, gdy chcemy zapewnić komfort także osobom niepełnosprawnym, potrzebna będzie przeznaczona dla nich przenośna toaleta wynajem toalet tego rodzaju jest aktualnie prowadzony przez wiele firm działających na terenie całego kraju. W Warszawie można skorzystać z tej usługi w firmie WC Chatka!