Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

RUGBY

Legenda głosi, że w 1823 roku podczas meczu piłki nożnej młody student William Webb Ellis podniósł piłkę i wbrew zasadom pobiegł z nią w kierunku przeciwnej linii bramkowej. Wydarzenie to miało miejsce w angielskiej miejscowości Rugby i jest oficjalnie uważane za początek tego wyjątkowego sportu. Dwa wieki później sport ten stał się jednym z najpopularniejszych zawodów na świecie.  Od szkolnego boiska po finał Pucharu Świata, dyscyplina ta oferuje wyjątkowe, satysfakcjonujące przeżycia wszystkim fanom.

Czym w ogóle jest rugby?

Rugby to ekscytujący sport zespołowy. Drużyny liczą sobie po 15 osób, a najważniejszym przedmiotem, wokół którego toczy się cała gra jest piłka o jajowatym kształcie. Rozgrywki dzielą się na 2 części po 40 minut, a pomiędzy nimi zapewniona jest 15-minutowa przerwa. Istotą tej dyscypliny jest tak manewrować wśród rywali, aby dostać się z piłką na pole punktowe przeciwnika. Można to zrobić za pomocą ręki albo nogi, jednak niedozwolone jest przy tym podrzucanie przedmiotu do góry. Każda udana zagrywka nagradzana jest odpowiednią liczbą punktów. Rugby to gra kontaktowa, w której wolno zatrzymać przeciwnika z piłką, jednak atak na zawodnika bez piłki jest niedozwolony. Powyższy opis może wydawać się prosty - ale jest jeden haczyk. Aby iść do przodu, piłka musi być stale podawana do tyłu. Może być ona kopnięta do przodu, ale zawodnicy z drużyny kopiącego muszą stale znajdować się za nią.  Pojedynczy gracz niewiele jest w stanie zdziałać, dlatego ta pozorna sprzeczność wymaga wyjątkowej pracy zespołowej i wielkiej dyscypliny. Tylko pracując jako drużyna gracze mogą ostatecznie wygrać mecz. Choć rugby często kojarzone jest z brutalnością, w rzeczywistości jest to idealna dyscyplina dla gentlemanów, w której panuje ogólna zasada szacunku, zachowania kultury osobistej oraz dobrego wychowania. Sport jest na tyle wyjątkowy, że może w nim uczestniczyć każdy niezależnie od wagi oraz wzrostu, a drużyny podzielone są na kategorie wiekowe. Sport cieszy się coraz większą popularnością, a w ostatnich latach coraz popularniejsze są w nim także grupy kobiece.

Jakich sprzętów sport wymaga?

Rugby to zajęcie wymagające specjalnego wyposażenia, które przede wszystkim ma za zadanie chronić Cię przed obrażeniami. Sportowe korki to podstawa, bez której nie da się obejść na boisku. Idealne buty oprócz właściwości ochronnych powinny zapewniać Ci doskonałą przyczepność do podłoża. Nie oszczędzaj na nich, a zobaczysz, że inwestycja z pewnością zwróci Ci się w postaci wyjątkowych osiągnięć, wygody oraz stabilnej rozgrywki. Podstawowy strój gracza to koszulka i spodenki oraz specjalna bielizna wykonane z oddychającego, odpornego na zniszczenia materiału. Sportowcy noszą także specjalny ochraniacz ograniczający ryzyko urazów zębów oraz szczęki. Trenuj bezpiecznie wybierając odpowiednio dopasowane, lekkie ochraniacze na golenie, a także naramienniki i kask, dzięki któremu będziesz spokojnie mógł się oddawać rozgrywce. Zależy Ci na zakupie najlepszej jakości akcesoriów? Poznaj ofertę produktów do grania w RUGBY. Ponieważ sprzęty zajmują dużo miejsca, nie obejdziesz się też bez odpowiednio dużej torby, dzięki której łatwiej będzie Ci się przemieszczać pomiędzy treningami.

Od czego zacząć uprawiać sport amatorsko?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić rozpoczynając swoją przygodę ze sportem, niezależnie od tego, czy jesteś osobą dorosłą, czy dzieckiem, jest zapisanie się do lokalnego klubu w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. W dzisiejszych czasach prawie każde miasto ma swój własny klub rugby, który organizuje nabór zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Wiele klubów w swojej ofercie posiada możliwość zapisania się na dni próbne, podczas których możesz spotkać się z trenerami i bezpłatnie sprawdzić, czy dyscyplina ta jest dla Ciebie odpowiednia. Kiedy będziesz już miał pewność, możesz zapisać się na cotygodniowe treningi z zespołem, dzięki którym nauczysz się zasad gry i zdobędziesz kluczowe umiejętności, które ostatecznie będziesz mógł przećwiczyć z grupą podczas meczu. Regularne ćwiczenia zaowocują nieocenioną kondycją i lepszymi wynikami, które niebawem zaobserwujesz.

Jakiego sprzętu pół profesjonaliści (i profesjonaliści) używają z asortymentu Decathlon?

Piłka do rugby

Piłka to nieodzowny element, wokół którego toczy się cała rozgrywka. Jako początkujący rugbysta powinieneś mieć ją w posiadaniu. Będziesz dzięki temu mógł ćwiczyć z przyjaciółmi, a odpowiedni jej rozmiar i waga zapewnią komfortową rozgrywkę.

Kask do rugby

Rugby to wyjątkowo niebezpieczna dyscyplina sportowa, dlatego każdy zawodnik musi mieć osłoniętą kaskiem głowę. Solidny, dopasowany sprzęt to Twój obowiązkowy element wyposażenia. Zapewni Ci on odpowiednią ochronę przed urazami i doskonałą amortyzację podczas ewentualnych upadków.

Rugby to sport, który da Ci wiele korzyści

Rugby to sport zespołowy, który pomaga poprawić kondycję oraz zachować sprawność i wytrzymałość fizyczną, dzięki któremu przeżyjesz moc niezapomnianych wrażeń i wiele się nauczysz. Daje Ci on szansę na rozwinięcie umiejętności społecznych oraz doskonalenie pracy zespołowej, tak nieocenionych i pożądanych w codziennym życiu przez ludzi. Szybko przekonasz się, że jest to także styl życia, który uczy gry fair play i wzajemnego szacunku, zapewniając przy tym wyjątkową zabawę jego uczestnikom. Nie wyklucza przy tym nikogo i oferuje wszystkim równe szanse, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął swoją przygodę z rugby!