Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Co warto wiedzieć przed zakupem garnków?

Zakup garnków to względnie prosta sprawa. Zwykle zwracamy uwagę na markę produktów oraz materiał z jakiego są wykonane. Garnki o wielu parametrach i szerokim wyborze znaleźć można na przykład w sklepie internetowym oleole.pl. O czym wiedzieć przed zakupem garnka lub całego zestawu garnków?

Marki garnków

Na polskim rynku dostępnych jest wielu producentów garnków do użytku kuchennego. Wśród popularnych marek warto wymienić na przykład firmę Tefal, Zwilling, La Bonita i inne. Tefal to francuska firma, a jej nazwa pochodzi od słów teflon oraz aluminium. Działa od 1956 roku. Natomiast firma Zwilling to marka niemiecka, która słynie z trwałości swoich produktów. Produkuje nie tylko garnki, ale również wysokiej klasy sztućce oraz szklanki z podwójną ścianką.

Z jakiego materiału powinny być wykonane garnki?

Istotną kwestią dla każdego przed zakupem wymarzonego zestawu garnków jest z pewnością wybór materiału z jakiego są one wykonane. W przypadku kuchenek gazowych i elektrycznych wybór był względnie prosty, jednak od czasu, gdy na rynku pojawiły się kuchenki indukcyjne można zauważyć, że część garnków po prostu nie będzie się nadawać na tego rodzaju kuchenki. Garnki każdego rodzaju nadają się do kuchenek gazowych i elektrycznych, jeśli natomiast posiadamy kuchenkę indukcyjną to musimy poszukać garnków wykonanych ze stali, żelaza, stali nierdzewnej oraz aluminium przy którym wyraźnie zaznaczono, że można go używać w tego rodzaju kuchenkach.

Garnki z aluminium są tańsze, potrafią się szybko nagrzać na ogniu i bardzo szybko ostygnąć. Garnki wykonane ze stali są bardzo wytrzymałe i niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Są dobrym wyborem ze względu na prostotę związaną z ich czyszczeniem i dodatkowo nie pochłaniają zapachów, więc bardzo szybko można je doprowadzić do ponownej użyteczności nawet po bardzo obfitym gotowaniu. Na półkach sklepowych znajdziemy również garnki wykonane ze szkła żaroodpornego. To rozwiązanie jest szczególnie zalecane dla alergików ze względu na to, że tego typu materiał posiada właściwości antybakteryjne. Garnki ze szkła żaroodpornego nie można stosować na kuchence indukcyjnej.

Co istotne przy zakupie garnków?

Przed zakupem warto zwrócić uwagę czy można je umyć w zmywarce. Większość garnków sprzedawanych w sklepach ma taką możliwość, ale w przypadku garnków posiadających specjalne uchwyty może być to niedozwolone. Do garnka należy dobrać właściwą pokrywkę – zalecane są te wykonane ze szkła, dzięki czemu będzie nam łatwiej podejrzeć to jak przygotowuje się potrawa.