Nareszcie po długiej przerwie mogliśmy spotkać się z Wami na byczyńskim rynku, świętując ulubiony dzień wszystkich małych i dużych – Dzień Dziecka. Mimo pandemicznych obostrzeń, które jeszcze znacznie nas ograniczają, spędziliśmy to wtorkowe popołudnie, napawając się pozytywną energią wypełniającą każdego, kto trafił na rynek w dzielnicy bykiem sygnowanej.

Trzy instytucje połączyły siły, by dzieci mogły przeżyć ten dzień wyjątkowo, ale też edukacyjnie:

Miejskie Centrum Kultury i Sportu zadbało o gry, tańce i konkursy, z których najważniejszy przypominał zasady bezpiecznych wakacji i profilaktykę zdrowotną. Kredą po betonie, w wielkoformatowym stylu, uczestnicy przedstawili swoje wymarzone letnie wyjazdy, opowiadając przy tym o bezpieczeństwie podczas spędzania wolnego czasu w górach, nad morzem, jeziorem czy przy okazji uprawiania sportu. Było o co walczyć, gdyż Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Jaworznie ufundowała nagrody cieszące nawet dorosłych, bo któż nie lubi klocków LEGO.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów, na co dzień opiekujący się m.in. byczyńskim rynkiem, umożliwił chętnym spenetrowanie najprawdziwszego walca, który stanął przy byczyńskim byku i maleńkim chomiku, a odważni wzięli byka za rogi na dmuchanym rodeo. Była moc konkursów o tematyce drogowej i ekologicznej, sadzenie kwiatów, zakręcone balony… Wszystko okraszone słodyczami, nagrodami i uśmiechem ekipy z MZDiM.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych postawił na edukację z zakresu segregacji i gospodarowania odpadami. Modne ostatnio akcje zbierania śmieci i porządkowania terenu są jak najbardziej potrzebne, lecz przede wszystkim należy uświadamiać społeczność, jak ważna jest segregacja śmieci. Dzieci tę wiedzę chłoną szybko, co daje nadzieję na zmianę sposobu myślenia w przyszłym pokoleniu.

Mamy nadzieję, że każdy – choć przez chwilę – odnalazł w sobie dziecko, co było hasłem przewodnim naszego przedsięwzięcia – mówi Ewelina Ogiołda z MCKiS. Zwieńczeniem dziecięcego święta było wypuszczenie mnóstwa balonów z ogromnej prezentowej skrzyni, za co podziękowania należą się Annie Lichocie. Balony zabrały w górę nasze marzenia i pragnienia. Niech się spełnią w przestrzeni najbliższego roku!

Szczególne podziękowania dla Krzysztofa Wątroby za słodki upominek dla dzieciaków.

Do zobaczenia podczas kolejnych imprez!


MCKiS Jaworzno: Dzień Dziecka z klubem “Niko”!