4 czerwca na deskach sceny Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej, grupa O!Teatr zaprezentowała interaktywny spektakl teatralny pt. “Dobre rady lisa Witalisa”.

Tytułowy spryciarz potrafił tak manipulować innymi zwierzętami, że zawsze osiągał zamierzoną korzyść. W sztuce knowań osiągnął taką perfekcję, że podczas wyborów na leśnego prezydenta był jedynym i niepokonanym kandydatem.

Można się było spodziewać, że mistrz blagi i oszustwa swoimi sztuczkami oczaruje nawet dzieci, które uwierzyły, że jeśli pomogą mu wygrać, to na drzewach będą rosły chipsy, cukierki i gry komputerowe, ale na szczęście, jak to w bajkach bywa, prawda zawsze wychodzi na jaw, więc i tym razem tak się stało. Lis został zdemaskowany i dosięgła go zasłużona kara.

Dzieci okrzykami pomogły zwierzętom przegonić Witalisa, a tym samym nie dopuściły do dalszej niesprawiedliwości, która je spotykała ze strony rudego cwaniaczka. W lesie zapanowała radosna zabawa, a zwierzęta odetchnęły z ulgą, że nie muszą już wykonywać żadnych lisich poleceń, gdyż są sobie równe i zawsze mogą liczyć na swoje wzajemne wsparcie oraz pomoc.


MCKiS Jaworzno: Dobre rady Lisa Wistalisa