Nieprzyjemne sytuacje - pierwsza pomoc na drodze. Kiedy wezwać pomoc drogową?

Komfort jazdy samochodem jest nie do przecenienia, lecz czasem przytrafia się awaria i potrzeba profesjonalnej pomocy. Kiedy warto ją wezwać? Czy zawsze jest potrzebna?

Pomoc drogowa - niezbędna, gdy auto zacznie “kaprysić”

Może i jeszcze nigdy nie wzywaliśmy pomocy drogowej, ale korzystając z samochodu - nieważne, czy często, czy raz na jakiś czas - musimy być przygotowani na to, że ulegnie on awarii. Jeśli tak się stanie, nie popadajmy w panikę i nie denerwujmy się zanadto - wystarczy po prostu wezwać pomoc drogową, której usługi są niezwykle zróżnicowane. Poznajmy je!

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie

Stało się, psuje nam się samochód. Spoglądamy na nawigację, to okolice Jaworzna na Śląsku. Szukamy więc pomocy drogowej w Jaworznie, lecz nie wiemy, na co możemy liczyć i czy awaria zostanie szybko zażegnana, czy może samochód trzeba będzie holować. Wiele osób myśli, że właśnie taka pomoc to jedynie holowanie, a inne usługi nie są oferowane.

Pomoc drogowa - niezbędna, gdy auto zacznie “kaprysić”

Jest wręcz przeciwnie - pomoc drogowa to nie tylko holowanie samochodów, oferta obejmuje również mobilne usługi mechaniczne oraz elektryczne. Można też liczyć na takie usługi jak dostarczenie samochodu zastępczego dowóz paliwa, a nawet pomoc w znalezienie noclegu. Korzystając z pomocy drogowej w Sosnowcu, mamy pewność, że po uzyskamy niezbędne wsparcie, adekwatne do zaistniałej sytuacji. I to przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu! Nie ma więc opcji, że zostaniemy pozostawieni sami sobie.

Czasem wystarczy pomoc na miejscu

Jak napisaliśmy, auto pomoc pomoże odholować samochód, jak jest taka potrzeba, ale często wystarczy po prostu wykonanie niezbędnych czynności na miejscu, zwłaszcza jak usterka jest drobna. Pracownik infolinii zapyta o to, co najważniejsze (m.in. czy są zapalone lampki, czy samochód wydaje dziwne dźwięki), dzięki czemu ustali, jaka pomoc jest potrzebna. Na tej podstawie szybko określi, czy potrzeba lawety do odholowania samochodu, czy wystarczy pomoc na miejscu.

Pamiętajmy więc, że korzystając ze sprawdzonej pomocy drogowej mamy zawsze pewność, że niezależnie od poziomu awarii zostanie ona skutecznie zażegnana!