W poniedziałek policyjni wodniacy z jaworznickiej komendy pełniąc służbę na zbiorniku wodnym Sosina, udzielili pomocy 16-latkowi, który doznał urazu nogi. Mundurowi przystąpili do udzielania pomocy, kiedy zauważyli na jednym z pomostów grupkę młodych osób skupionych nad poszkodowanym. Na szczęście chłopcu nie stało się nic poważnego.

Policyjni wodniacy z jaworznickiej komendy podczas patrolu akwenu Sosina na jednym z pomostów zauważyli grupę młodzieży stojącej nad swoim kolegą. Po dopłynięciu do pomostu okazało się, że chłopiec skakał  do wody i doznał rozcięcia skóry na stopie. Policjanci udzielili poszkodowanemu  pomocy oraz zdezynfekowali i opatrzyli ranę.

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu nad wodą. Wysokie temperatury powietrza kuszą osoby do spędzania wolnego czasu w rejonach kąpielisk, rzek i innych akwenów wodnych. Niestety co roku woda zbiera śmiertelne żniwo - często przez nieodpowiedzialne zachowanie osób wypoczywających, ich lekkomyślność i brawurę. Przyczyn tych tragicznych jest wiele. Do niebezpiecznych zachowań z pewnością należy zaliczyć skoki do wody w miejscach do tego nieprzeznaczonych.