Dzisiaj, 10 marca, obchodzimy w naszej komendzie Dzień Mężczyzny. Jest to szczególna okazja, by podziękować wszystkim mężczyznom pełniącym służbę w mundurze, zwłaszcza naszym – policjantom oraz pracownikom cywilnym, jak również docenić ich męską siłę, odwagę i wytrwałość. To czas, by okazać im szacunek i wdzięczność za to, że każdego dnia poświęcają swoje życie dla dobra innych. Panie – koleżanki z pracy, składają najserdeczniejsze życzenia.

Policjant to misja człowieka, który służy sprawiedliwości i prawu. Zdecydowanie nie jest to praca dla wszystkich. Od funkcjonariuszy wymaga się stałej dyspozycyjności i gotowości do podejmowania działań również pod presją czasu i stresu. I chociaż zadania policjanta są różne i zależą od pełnionej przez niego funkcji i miejsca zajmowanego w hierarchii, to wszystkich łączy działanie o podobnym charakterze - zapobieganie i walka z przestępczością oraz ochrona tzw. porządku publicznego. W trakcie pełnionej służby całkowicie oddają się swojej pracy, zapewniając bezpieczeństwo innym. Każdy z nich ma jednak świadomość, że jego ochrony oczekują nie tylko mieszkańcy, ale i jego najbliżsi, do których wracają po pracy. Nasi funkcjonariusze  to wspaniali ojcowie, mężowie, synowie, którzy życie zawodowe umiejętnie godzą z życiem rodzinnym.

W Dniu Mężczyzny w imieniu wszystkich policjantek i pracowników cywilnych KMP w Jaworznie życzmy Panom z naszej jednostki wszystkiego, co najlepsze! Zdrowia, miłości i radości z małych spraw, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zarówno tych malutkich, jak i tych trudnych do spełnienia, aby pomimo upływu lat zawsze dążyli do celu, ludzkiej przyjaźni i życzliwości.