Jutro przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się kolejna w tym roku honorowa zbiórka krwi. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie przyjmować krwiodawców. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają jutro komendę wojewódzką, mogą honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie oczekiwał na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ulicy Lompy 19.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrowym i mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów i mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania tego życiodajnego płynu, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.