W dniach 8-9 maja policjanci z całego województwa śląskiego brali udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym. Zawody zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i odbyły się na kortach ziemnych będzińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. I miejsce zdobył policjant z Jaworzna sierż. szt. Michał Darkowski.

Na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie w dniach 8 - 9 maja 2023 roku kolejny raz rozegrane zostały Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Tenisie Ziemnym, które organizowano w ramach Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. W eliminacjach wystartowało łącznie 20 zawodników, reprezentujących Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach oraz komendy miejskie i powiatowe z garnizonu śląskiego. W rozegranych finałach, reprezentujący Komendę Miejską Policji w Jaworznie sierż. szt.  Michał Darkowski okazał się najlepszy i po raz kolejny stanął na podium. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale z rąk Zastępcy Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach podkomisarz Soni Kepper.

Sierż. szt. Michał Darkowski zawodowo, jako funkcjonariusz policji, jest asystentem referatu patrolowo - interwencyjnego.

W czasie wolnym w tenisa gra od wielu lat, wielokrotnie zwyciężał w różnych turniejach sportowych. W 2019 roku stanął na podium Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Tenisie Ziemnym, które organizowano w ramach Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej, a w tym roku obronił tytuł mistrza. Sport traktuje jako hobby i przyjemną formę spędzania wolnego czasu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !