Do Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie wpłynęły podziękowania dla dwóch policjantów za okazaną pomoc, wsparcie oraz szybką interwencję. Obywatele w swoich listach podkreślili, że mundurowi z Jaworzna są kompetentni i profesjonalni. Cieszymy się, gdy praca policjantów spotka się z uznaniem osób, wobec których wykonujemy swoje codzienne czynności.

Policjanci z jaworznickiej jednostki codziennie wykonują czynności związane ze sprawami zgłaszanymi przez mieszkańców Jaworzna i nie tylko. Każdego dnia przesłuchują świadków, pokrzywdzonych i sprawców wykroczeń. Każdego dnia, nawet w czasie wolnym narażają swoje życie, aby zatrzymać sprawców przestępstw. Cieszy nas, gdy ich praca jest doceniana. Zdarza się także, że osoby, wobec których policjanci wykonywali czynności, okazują swoją wdzięczność. Tak też było tym razem, w stosunku do policjanta operacyjnego z wydziału krymianlanego. Mieszkance Jaworzna skradziono portfel z całą zawartością dokumentów oraz gotówki w kwocie 2200 zł. Była to cała emerytura przekazana przez męża, którą mieli przeznaczyć na życie. Po kilku dniach, w wyniku czynności operacyjnych sprawca był już ustalony, a policjant ujawnił w jego mieszkaniu skradzione mienie, które powróci do właścicielki. Kobieta nie kryła radości uzyskując taką wiadomość. Na uznanie zasługuje również fakt, iż policjant ten kilka miesięcy temu w czasie wolnym, będąc po służbie zauważył, a następnie ruszył w pościg za mężczyzną, który wybiegł ze skradzionym mieniem z lokalu, znajdującym się na Rynku Głównym. Dzięki zaangażowaniu policjanta, złodziej został zatrzymany i ukarany. Taka postawa jest godna naśladowania i udowadnia, że policjantem jest się zawsze.

Kolejne podziękowanie na ręcę szefa jaworznickich policjantów wpłynęło nieco wcześniej, na innego policjanta. St.sierż. Dawid Rutkowski z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodaczą prowadził postępowanie w sprawie oszustwa na portalu olx. Pokrzywdzony przebywający na stałe z granicą szczerze przyznał, że miał małe nadzieje na odzyskanie pieniędzy w kwocie 310 zł. Jednak profesjonalizm i zaangażowanie st. sierż Dawida Rutkowskiego spowodowało, że sprawa bardzo szybko została pozytywnie rozwiązana. Mienie w całości zostało odzyskane i przekazane pokrzywdzonemu. Pan Artur w swoich podziękowaniach dla Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie zaznaczył, że nie powinno się oszukiwać drugiego czlowieka, niezależnie od tego co by to było.Jednocześnie pogratulował szefowi jaworznickiego garnizonu kompetentnego pracownika.

Policjanci za swoją służbę nie oczekują podziękowań, jednak każde miłe słowo ze strony osób, którym pomogli, wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy. Czasami sytuacje, które wydają nam się zupełnie naturalne i zwykłe, w odczuciu innych mogą być czymś wyjątkowym. Policjanci służą pomocą zawsze, gdy tylko mogą. Gratulujemy naszym kolegom empatii i zaangażowania w służbę drugiemu człowiekowi.

  • na zdjęciu podziękowanie tekstowe:  Do Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie, serdecznie dziękuję podkomisarzowi za odzyskanie mojej własności. Jestem bardzo wdzięczna za okazaną pomoc i wsparcie oraz szybką interwencję. Z wyrazami wdzięczności.
  • na zdjęciu podziękowania tekstowe:  Przepraszam za błędy PL, śr, 7 cze, 2023, 15:32, użytkownik napisał: Dzień dobry Panie Komendancie Policja Jaworzno. Chcę podziękować panu takich kompetentnych pracowników chodź o pana Dawid Rutkowski. Prowadził moją sprawę o oszustwo OLX. Kompetencja, profesjonalne podejście do zaistniałego problemu szacunek. Szczerze miałem małe nadzieje na odzyskanie pieniędzy 310 zł kwota nie jest jakaś wysoka niemniej pieniądz to pieniądz nie powinno się oszukiwać skrzywdzić drugiego człowieka niezależnie co by to było. Gratuluję takiego pracownika pełen szacunek jestem pod wrażeniem tak wykonanej pracy. Pozdrawiam obecnie mieszkający Stuttgart sentymentalne bardzo związany z rodzinnym miastem JAWORZNO. POZDRAWIAM SERDECZNIE GRATULACJE ZA TAKICH KOMPETENTNYCH PRACOWNIKÓW.