Urząd Miejski informuje: Kolejny etap budowy ul. Nowoszczakowskiej nabiera tempa
Rozwój infrastruktury drogowej w naszym mieście wchodzi w decydującą fazę. Rusza II etap budowy ulicy Nowoszczakowskiej, który ma na celu nie tylko poprawę przepustowości ruchu, ale także podniesienie standardu życia mieszkańców przez wdrożenie nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych.
  1. Wybrano najkorzystniejszą ofertę na realizację II etapu budowy ul. Nowoszczakowskiej – Firma Drogopol Sp. z o.o. zaproponowała kwotę 23 774 237,96 zł.
  2. Aktualnie trwają prace nad I etapem projektu, obejmujące m.in. przebudowę ulic i budowę nowych dróg z infrastrukturą towarzyszącą.
  3. W ramach projektu przewidziano szereg udogodnień takich jak kanalizacja deszczowa, ścieżki pieszo-rowerowe, oświetlenie, czy sygnalizacja świetlna.
  4. Zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest na koniec września 2026 roku.

Rozbudowa ul. Nowoszczakowskiej to nie tylko kwestia asfaltu i betonu. To opowieść o dążeniu do lepszego jutra, w którym mieszkańcy mogą cieszyć się płynnością ruchu i dostępem do zaawansowanej infrastruktury. Pomyślność tej inwestycji leży nie tylko w rękach wykonawców, ale i w sercach tych, którzy na co dzień będą z niej korzystać.

Projekt ten kładzie nacisk na kompleksowe podejście do budowy drogi, włączając w to nie tylko same pasy ruchu, ale i elementy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowników.

Projekt zakłada budowę drogi wraz z kanalizacją deszczową, ciągów pieszo-rowerowych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnych, ekranów akustycznych, dwóch obiektów inżynierskich, przebudowę kolizji z uzbrojeniem podziemnym oraz kanalizacji kablowej– mówi Andrzej Kramarz z Wydziału Inwestycji Miejskich. –Na wskazanym odcinku pasa drogowego, wykonane zostaną również prace uzdatniające podłoże w związku z byłą płytką eksploatacją górniczą.

Warto zaznaczyć, że inwestycja uwzględnia również przebudowę węzła ul. Grunwaldzka/Nowoszczakowska oraz wprowadzenie tak zwanej „zielonej fali” na ośmiu skrzyżowaniach wzdłuż DK-79. Jest to krok naprzód w kierunku płynniejszego ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Zadanie to jest nie tylko inwestycją w infrastrukturę, ale także w przyszłość i dobrostan mieszkańców. Realizacja etapu drugiego rozpocznie się wkrótce, a jego efekty będziemy mogli ocenić na koniec września 2026 roku. Prowadzenie robót w sposób, który minimalizuje utrudnienia dla mieszkańców, jest tutaj kluczem do sukcesu.


Na podst. Urząd Miejski w Jaworznie