Wernisaż fotografii Gabrieli Bartosik
Jaworznianie będą mieli niepowtarzalną okazję zanurzyć się w artystycznym świecie Gabrieli Bartosik. Jej nowa wystawa fotografii pt. "Światy równoległe" zagości w Galerii Podcienie. To wydarzenie może okazać się prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki i fotografii.

Wernisaż wystawy "Światy równoległe" Gabrieli Bartosik

3 lipca o godzinie 18:00 w Galerii Podcienie mieszczącej się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Gabrieli Bartosik zatytułowanej "Światy równoległe". Miejskie Centrum Kultury i Sportu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w otwarciu, wystawa będzie dostępna do 24 lipca w godzinach otwarcia placówki.

Galeria Podcienie – przestrzeń dla różnorodnej sztuki

Galeria Podcienie regularnie prezentuje wystawy o zróżnicowanej tematyce, oferując artystom przestrzeń do wyrażania swoich indywidualnych wizji. Wśród dotychczasowych ekspozycji można było zobaczyć prace takich artystów jak krakowski fotografik Konrad Karol Pollesh, Magdalena Hałas, Dorota Pamuła, Zofia Brajer oraz członków nieformalnej grupy EFFKI, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Łukasza Grudnia. Tym razem galeria otwiera swoje drzwi dla twórczości Gabrieli Bartosik.

Artystyczna wizja Gabrieli Bartosik

Gabriela Bartosik to entuzjastka sztuki, zawodowy księgarz i miłośniczka wędrówek, zarówno tych samotnych, jak i w towarzystwie przyjaciół. W swoich pracach stara się oddać wrażliwość na ludzi i jedność z naturą. Jak sama mówi, inspiracją do jej twórczości była konfrontacja z chorobą, która uczyniła ją silniejszą i bardziej zdecydowaną. Bartosik podkreśla, że proces tworzenia ma dla niej wymiar terapeutyczny, dając jej wolność i szczęście.

Powtórzę za moją ulubioną filozofką Jolantą Brach-Czainą: “Wielkie cierpienie budzi przytomność istnienia, osadza w nim w pełni. […] Im bardziej wstrząsa nami życie, tym mocniejsza jest nasza w nim obecność…”

Unikalne doświadczenie artystyczne

Gabriela Bartosik w swoich obrazach kreuje świat, w którym pragnie widzieć ludzi bez masek i sztucznych konwenansów. Jej prace są odzwierciedleniem prawdy o świecie, który jest dziki, ziemisty i bliski naturze. Jak sama mówi, nie jest profesjonalnym fotografem, ale komponuje z potrzeby wyrażenia siebie, zapisując swoje życie w obrazach. "Światy Równoległe" to jej druga wystawa, poprzednia - "Drzewa" - była prezentowana w Galerii Pusta cd.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wystawa Gabrieli Bartosik to okazja do zanurzenia się w jej unikalnym, artystycznym świecie i zrozumienia, jak sztuka może służyć jako narzędzie do wyrażania siebie i terapeutyczny proces.


Źródło: MCKiS