Festiwalowe Lato pod Płaszczką: Koncerty i warsztaty dla mieszkańców Jaworzna
Letnie wieczory w Jaworznie zapowiadają się niezwykle kulturalnie i muzycznie. W ramach "Profilaktycznego Lata pod Płaszczką" mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach, które odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta. Seria koncertów, warsztatów i festiwali, organizowana przez ATElier Kultury, przyciągnie zarówno miłośników muzyki, jak i tańca w każdym wieku.

Muzyczne atrakcje dla każdego

FestiwaLOVE ATElier to doskonała okazja do spędzenia letnich wieczorów w Jaworznie w artystycznej atmosferze. W lipcu i sierpniu ATElier Kultury zorganizuje różnorodne koncerty i warsztaty, które zaspokoją muzyczne gusta zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców. Wszystkie wydarzenia odbędą się pod Płaszczką, specjalnie przygotowaną przestrzenią na świeżym powietrzu, która ma na celu przybliżenie kultury lokalnej społeczności.

Koncerty pełne niespodzianek

Program FestiwaLOVE ATElier jest bardzo bogaty i różnorodny. Już 6 lipca o godzinie 19:00, pod dyrekcją Natalii Smagacz, wystąpi zespół wokalno-instrumentalny Zadyrygowani. Tydzień później, 13 lipca, o tej samej porze, Sekstet eM Band zabierze publiczność w muzyczną podróż pełną niespodzianek.

Kolejne soboty również będą pełne muzycznych emocji. 20 lipca o 19:00 Kwintet Archetti zaprezentuje szeroki repertuar muzyki klasycznej i współczesnej. Natomiast 27 i 28 lipca odbędzie się VIII Letni Festiwal Rocka, dwudniowe święto muzyki rockowej, które rozpocznie się o godzinie 16:00.

Hołd dla legendarnych zespołów

Festiwal nie kończy się na lipcu. 3 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Tribute to MAANAM, który odda hołd legendarnej polskiej grupie rockowej. Tydzień później, 10 sierpnia, również o 19:00, zespół Playing Family zapewni wieczór pełen energii i rodzinnej atmosfery.

15 sierpnia, w czwartek, o godzinie 19:00, zaplanowany jest niezwykły koncert ABBA Symfonicznie, w którym zespoły Archetti i eM Band połączą symfoniczne aranżacje z niezapomnianymi hitami szwedzkiej grupy ABBA. To wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu miłośników klasycznych przebojów.

Warsztaty taneczne i salsowe zakończenie

W ramach FestiwaLOVE ATElier nie zabraknie również propozycji dla miłośników tańca. 24 sierpnia o godzinie 19:00 odbędą się warsztaty taneczne Szkoła Salsy, które są otwarte dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zwieńczeniem festiwalu będzie Salsa Night, zaplanowana na 31 sierpnia o 19:00, co stanowi idealne zakończenie letniego cyklu wydarzeń.

FestiwaLOVE ATElier to wyjątkowa okazja do obcowania z kulturą i aktywnego spędzenia czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Dla mieszkańców Jaworzna i okolic, to doskonały sposób na wzbogacenie letnich wieczorów o muzyczne i taneczne emocje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, co sprawia, że każdy może wziąć w nich udział i cieszyć się niezapomnianymi chwilami w artystycznej atmosferze.


UM Jaworzno