Jaworzno w centrum uwagi: Debata o przyszłości regionu i gospodarce!

W Jaworznie odbyło się niezwykle inspirujące wydarzenie, które zgromadziło przedstawicieli różnych pokoleń oraz ekspertów z branży. Tematem przewodnim była transformacja gospodarcza regionu oraz przyszłość lokalnych przedsiębiorstw.
- Jaworzno stawia na przyszłość. Co przyniesie transformacja?
- Debata o przyszłości Jaworzna. Kto wziął udział?
Jaworzno stawia na przyszłość. Co przyniesie transformacja?
We wtorek, 21 stycznia 2025 roku, Jaworznickie Laboratorium Biznesu stało się miejscem intensywnej debaty i warsztatów w ramach cyklu Miasta Idei. Organizatorzy, Miasto Jaworzno oraz katowicki oddział “Gazety Wyborczej”, postawili na dialog między młodzieżą a seniorami, co zaowocowało wymianą cennych doświadczeń i pomysłów na przyszłość.
Prowadzącym spotkanie był Przemysław Jedlecki , redaktor “Gazety Wyborczej” i inicjator projektu Miasta Idei. W pierwszej części wydarzenia uczestnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Klubu Senior+ “Pod Słoneczną” poruszyli kluczowe kwestie dotyczące rynku pracy, edukacji oraz wsparcia dla lokalnych biznesów. Młodzi ludzie dzielili się swoimi oczekiwaniami wobec przyszłych pracodawców, a seniorzy wskazywali na potrzebę dostosowania systemu edukacji do zmieniających się realiów gospodarczych.
Debata o przyszłości Jaworzna. Kto wziął udział?
W drugiej części wydarzenia miała miejsce debata z udziałem znamienitych gości: Paweł Silbert , Prezydent Miasta Jaworzna, Wojciech Saługa , Marszałek Województwa Śląskiego, Mateusz Rykała , Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prof. Adam Drobniak , Dziekan Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Tomasz Kędzierski , Prezes ElectroMobility Poland.
Nasz region, a w szczególności Jaworzno, stoi dziś przed wielkimi wyzwaniami, jakie niesie ze sobą transformacja gospodarcza i technologiczna. Nasze miasto ma wyjątkowy potencjał. Jaworznicki Obszar Gospodarczy to nie tylko przestrzeń inwestycyjna, ale przede wszystkim platforma współpracy między samorządem, biznesem i instytucjami naukowymi mówi Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym przebiegiem debaty oraz do aktywnego uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach, które będą miały miejsce w Jaworznie. To doskonała okazja do zaangażowania się w rozwój lokalnej społeczności oraz wymiany myśli na temat przyszłości naszego miasta!
![]()
Ostatnie Artykuły

Chleb, korowód i podziękowania dla rolników. Tak świętowano w Jaworznie

Krakowska w Byczynie wraca do ruchu. Autobusy odzyskają stałe trasy

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Nowa siedziba CKZiU coraz bliżej. Kurator ocenił ją pozytywnie

Pięćdziesięcioro dzieci na strzelnicy. Były eksperymenty, boks i grill

64 km/h za szybko na Bukowskiej. Motocyklista stracił prawo jazdy

Dożywotni zakaz prowadzenia nie powstrzymał go przed jazdą w Jaworznie

Jaworznicka Policja otwiera komendę dla studentów. Powstało porozumienie

Zginął tuż przed wojną. Policjanci z Jaworzna oddali mu hołd

Jaworzno stawia na naukę przez zabawę. Wieczór pełen eksperymentów

Na Sosinie pojawią się policyjne motocykle. Będzie też lekcja bezpieczeństwa

Autobusy wracają na stały przystanek w Byczynie. Zmieni się trasa

W Jaworznie klocki ruszyły z miejsca, a dzieci programowały własną magię

Nabór do MDK zakończony, ale we wrześniu pojawi się jeszcze szansa
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - kontakt, godziny, zajęcia i bilety
- Miejskie Centrum Medyczne Osiedle Stałe w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie - kontakt, godziny, sprawy mieszkań i odpadów
- Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaworznie - pomoc, kontakt i godziny
- Jadłodajnia Miejska w Jaworznie - posiłki, talony i kontakt
