Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzą działania pk. "Prędkość". Wzmożone kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.

Od godziny 6.00 na drogach Jaworzna policjanci prowadzą wzmożone działania "Prędkość". Podczas akcji mundurowi korzystają z nowego laserowego urządzenia do pomiaru prędkości, w jakie jednostki Policji garnizonu śląskiego zostały wyposażone w ostatnich dniach. Dzięki automatycznej rejestracji kontrolowanych pojazdów, ten rodzaj miernika daje m.in. możliwość ujawniania wykroczeń bez konieczności zatrzymywania sprawcy.

Działania "Prędkość" mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wynika ze statystyk nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drodze. Działania będą prowadzone do godziny 22.00.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.