"Alkohol i narkotyki" - to kryptonim działań, które dziś od rana prowadzą policjanci. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Celem akcji jest także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, a także w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. Oprócz stanu trzeźwości, funkcjonariusze sprawdzają również kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach policjanci wykorzystują narkotestery - miniaturowe urządzenia, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzają również czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

Akcja ma zasięg ogólnokrajowy i potrwa całą dobę.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.