Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Śliska nawierzchnia i padający śnieg skutecznie utrudniają jazdę i wydłużają drogę hamowania. Są już pierwsze stłuczki i utrudnienia w ruchu, w związku z czym jaworzniccy policjanci apelują o ostrożność. Opady śniegu spowodowały, że na drogach Jaworzna mamy trudne warunki.

Żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed "szklanką" na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Z policyjnych statystyk wynika, że podczas opadów śniegu częściej dochodzi do kolizji. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Zachowajmy również cierpliwość, stojąc w ulicznych korkach. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Przypominamy kierowcom także o zmianie opon letnich na zimowe.

Przypominamy:

Jeśli jesteśmy uczestnikami kolizji i decydujemy się na wezwanie policji, pamiętajmy, że zgodnie z przepisami musimy usunąć auta z jezdni tak by nie tamować ruchu. Niestety, wielu kierowców o tym zapomina. Samochody pozostawiajmy na drodze tylko w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku, czyli są osoby ranne lub zabite.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież