Dotacje na eksport to duża szansa dla przedsiębiorców z Małopolski

Przedsiębiorcy działający na terenie Małopolski mają duże szanse na ubieganie się o dotacje na eksport. Jednak wciąż wielu przedsiębiorców z terenów województwa małopolskiego nie ubiega się o datacje na eksport. Niestety to smutna informacja. Jedną z ostatnich szans na uzyskanie pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej przedsiębiorcy będą mieć do października bieżącego roku. Jeśli przedsiębiorcy nie ruszą szybko do działania pieniądze z Unii Europejskiej niestety przepadną, a jest o co walczyć, stawką jest między innymi podbicie rynków zagranicznych przez polskie produkty oraz usługi. Szkoda, więc aby takie możliwości rozwoju polskich przedsiębiorców oraz usług nie zostały w pełni wykorzystane.

Dlaczego tak niewielu przedsiębiorców stara się uzyskać dotacje na rozwój eksportu?

Powodów, dla których prowadzący firmy na terenie województwa małopolskiego nie starają się nawet zawalczyć o pieniądze z funduszy unijnych jest z pewnością kilka. Jako jedne z najważniejszych możemy wymienić między innymi: brak wiedzy na temat dotacji unijnych. W dobie Internetu oraz szybkiego przepływu informacji może się to wydawać wręcz niemożliwe, ale niestety taka jest rzeczywistość. Przedsiębiorcy, mimo dostępu do Internetu, nie potrafią znaleźć interesujących ich informacji, Z drugiej trony osoby prowadzące działalność gospodarczą równie często odstrasza sama procedura ubiegania się o dotację unijną na przykład dotacje na internacjonalizację bądź jakąkolwiek inną. Kolejnym z powodów, dla których przedsiębiorcy z małopolski oraz innych rejonów kraju boją się ubiegać o dotacje eksportowe jest fakt, że proces ubiegania się o dotacje z Unii Europejskiej jest żmudny i czasochłonny – wielu przedsiębiorców uważa po prostu, że nie da sobie rady z wypełnieniem wniosku o dotacje unijną.

W jaki sposób ułatwić sobie proces ubiegania się o dotacje eksportowe lub inne?

Aby ułatwić sobie proces przygotowawczy do właściwego procesu o ubieganie się o dotacje z Unii Europejskiej, warto zastanowić się nad fachową pomocą firm specjalizujących się w ubieganiu się o dotacje unijne. Czy naprawdę warto? Jeśli znajdziemy firmę, która działa w stu procentach profesjonalnie z pewnością warto wyłożyć na to pieniądze.

Z drugiej należy pamiętać o tym, że szykanie w pełni profesjonalnej formy, która naprawdę nam pomoże wcale nie będzie proste. Jak zatem to zrobić? Po pierwsze – zapytajmy innych przedsiębiorców o radę i wskazówki. Po drugie – szukajmy w I Internecie form oraz znajdujących się w sieci opinii na temat ich działalności.

Profesjonalna firma zajmująca się dotacjami na terenie Małopolski

Na terenie Krakowa oraz województwa małopolskiego działa firma zajmująca się doradztwem oraz pomocą w ubieganiu się o dotacje z Unii Europejskiej, w tym o dotacje na rozwój eksportu. Mowa u o firmie MG Premium z Krakowa, która wspiera swoich klientów w ubieganiu się o pieniądze z funduszy Unii Europejskiej. MG Premium krok po kroku uzupełni Twoją aplikację o dotację unijną, pomoże zebrać potrzebne dokumenty, a także udzieli Ci wielu ważnych i potrzebnych informacji.