3 Co podarować maluchowi na Dzień Dziecka? Zabawki dla 2-latka warte uwagi!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Choć sami jeszcze niedawno bawiliśmy się z kolegami w piaskownicy, teraz szykujemy prezenty dla swoich pociech. Ten czas tak szybko płynie... za chwile maluchy też będą dorosłe! Ale nim to nastąpi, sprawdź, jakie zabawki dla 2-latka są godne uwagi. Którą podarujesz swojemu dziecku w dniu jego święta?

Zabawki dla 2-latka - rodzaje

Na początku musimy zaznaczyć, że są naprawdę różne rodzaje zabawek dla dzieci. Choć nam się wydaje, że maluchy nie robią nic ważnego, zabawki pozwalają im rozwijać umiejętności, takie jak zręczność palców, kreatywność, myślenie strategiczne czy przyczynowo-skutkowe. Gdy widzimy dziecko rzucające piłką przez kilka minut bez przerwy, zastanawiamy się, co ono w niej takiego widzi. A przecież to świetny eksperyment. Maluch sprawdza w ten sposób, czy grawitacja działa za każdym razem. A nuż tym razem piłka nie spadnie na ziemię, tylko poleci do góry? Dla nas to oczywiste kwestie - dla dzieci coś zupełnie nieznanego.

Dlatego warto podarować dziecku zabawkę dla 2-latka. Lalka czy pluszak będzie uczyć dziecko opiekowania się innymi. Puzzle - zręczności i logicznego myślenia. Klocki LEGO za to nauczą małe paluszki większej zręczności oraz kreatywności. Jak widzisz, nie musisz od razu sięgać po zabawki edukacyjne (chociaż je także polecamy!). Zwykłe zabawki też potrafią wiele nauczyć.

Jakie zabawki warto podarować dziecku? Zobacz sam!

Klocki LEGO Duplo

Klocki LEGO Duplo to jedne z najlepszych zabawek dla dwulatków. Rozwijają dziecko wszechstronnie:

  • maluch ćwiczy zręczność palców oraz całą motorykę małą (czyli sprawność dłoni),
  • dziecko rozbudza swoją wyobraźnię i rozwija kreatywność, tworząc przeróżne budowle,
  • uczy się także czytania instrukcji obrazkowych i postępowania zgodnie z nimi.

Sam widzisz, że te niepozorne klocki są świetnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka. Możesz wybrać zestaw dopasowany do wieku dziecka. Znajdziesz zarówno komplety klocków, które umożliwiają budowanie jednego obiektu lub wielu różnych.

Puzzle i układanki

Układanie puzzli ma działanie terapeutyczne. Wycisza nas, uspokaja i zmniejsza poziom stresu. Wiemy, że w przypadku dorosłych jest to potrzebne. Jeśli jednak chodzi o dzieci, wiele osób nie myśli o tym, że mogą one mieć prawdziwe problemy. A jednak! Stres wywołany żłobkiem, rozłąką z rodzicem, frustracja, bo coś nie wychodzi, chociaż dziecko próbuje oraz niezrozumienie jego potrzeb to prawdziwe problemy! A puzzle mogą w nich zaradzić i uspokoić malucha. Dlatego też są to idealne zabawki dla 2-latka.