jak-zaprezentuje-sie-gornik-zabrze-w-meczu-z-pogonia-szczecin

W jednym z najciekawszych meczów najbliższej kolejki piłkarze Górnika Zabrze zmierzą się z Pogonią Szczecin. Oba zespoły znajdują się w ostatnim czasie w znakomitej dyspozycji, dlatego też będzie to prawdziwy sprawdzian ich możliwości. Zabrzanie grają jeszcze o poprawienie ligowej pozycji, natomiast Portowcy postarają się utrzymać na podium, a goni ich Lech Poznań. Jak obstawiać ten mecz z oferty zakładów bukmacherskich?

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze w pewnym momencie mógł się czuć zagrożony w kontekście walki o utrzymanie. Kluczową decyzją okazało się jednak przywrócenie Jana Urbana na pozycję trenera, któremu udało się ugasić pożar i znacząco poprawić sytuację zespołu. Do spotkania z Pogonią Szczecin, Górnik Zabrze przystąpi z serię 5 kolejnych zwycięstw. Taka liczba wygranych z pewnością robi znakomite wrażenie, szczególnie jeśli porównamy ją do poprzedniej dyspozycji tego zespołu.

Górnik po wywalczeniu 15 punktów w 5 ostatnich meczach ma jeszcze realne szanse na poprawienie swojej pozycji w tabeli. W tym momencie zabrzanie plasują się na 6. miejscu w tabeli i tracą kilka oczek do Piasta Gliwice. Dogonienie derbowego przeciwnika będzie jednak niezwykle wymagające, ponieważ Górnik traci dokładnie 5 punktów, a do wywalczenia pozostało już tylko 6 oczek. Nie ma jednak wątpliwości, że bez względu na pozycję, na której zakończą sezon piłkarze Górnika Zabrze, ponowne zatrudnienie Jana Urbana okazało się strzałem w dziesiątkę.

W swoim ostatnim meczu ligowym Górnik Zabrze zwyciężył na wyjeździe w spotkaniu z Widzewem Łódź. Podopieczni Jana Urbana w tym starciu zdobyli dokładnie 3 bramki, czym potwierdzili znakomitą dyspozycję ofensywną z poprzednich rywalizacji. Statystyki pokazują, że na koncie tego zespołu są 4 mecze na dystansie 5 potyczek, w których strzelili co najmniej 2 gole. Wyjątkiem jest tutaj wyjazdowe starcie z Lechem Poznań.

gornik-zabrze-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

Górnik Zabrze - statystyki:

  • Górnik Zabrze jest niepokonany w 2 ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami.
  • Zabrzanie nie zachowali czystego konta w 9 kolejnych starciach z Pogonią Szczecin.
  • Górnik w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Widzewem.
  • Zabrzanie mają serię 6 kolejnych meczów bez porażki na koncie.
  • Górnik wygrał 5 ostatnich rywalizacji na boiskach Ekstraklasy i 4 razy zachował czyste konto.

Pogoń Szczecin

Zakłady bukmacherskie bez wątpienia nie miały tutaj łatwego zadania z wytypowaniem odpowiednich kursów. Pogoń Szczecin przyjeżdża do Zabrza po serii 9 kolejnych meczów bez porażki. Ostatnia wpadka tego zespołu miała miejsce w domowej rywalizacji z Rakowem Częstochowa, gdzie jednak to ekipa gości była faworytem w opinii zakładów bukmacherskich.

Pogoń Szczecin aktualnie plasuje się na najniższym stopniu podium w Ekstraklasie. Portowcy mają jeszcze matematyczne szanse na wskoczenie na pozycję wicelidera, jednak do tego potrzebują 2 zwycięstwa, także 2 porażek Legii Warszawa. Wszystko ze względu na to, że o wyższym miejscu w tabeli decyduje bilans spotkań bezpośrednich, a te przemawiają w tym przypadku na korzyść ekipy ze Szczecina. Portowcy jednak nie mogą skupiać się jedynie na walce o wyższą pozycję, ale muszą także spoglądać za swoje plecy, ponieważ tuż za nimi plasuje się Lech Poznań, który traci zaledwie 2 oczka i liczy na jakiekolwiek potknięcie.

W 2 ostatnich spotkaniach Pogoń Szczecin pokazała charakter i walkę do samego końca. W ostatniej kolejce Portowcy wygrali na swoim boisku z Miedzią Legnica po trudniejszym meczu niż można było się tego spodziewać. Wcześniej udało im się jeszcze zwyciężyć w rywalizacji z Legią Warszawa. Ogólnie więc przystąpią do meczu z Górnikiem Zabrze w bardzo dobrej dyspozycji, o czym świadczy 5 wygranych w poprzednich 6 spotkaniach.

pogon-szczecin-statystyki

Pogoń Szczecin – statystyki:

  • Pogoń Szczecin aktualnie plasuje się na 3 miejscu w tabeli.
  • Portowcy do tej pory zdobyli aż 52 bramki w 32 rozegranych meczach.
  • Pogoń Szczecin w ostatnim spotkaniu wygrała z Miedzią Legnica.
  • Portowcy są niepokonani od 5 marca.
  • Pogoń Szczecin przegrała w pierwszej rywalizacji z Górnikiem Zabrze 1:4.

Zakłady bukmacherskie – kto jest faworytem?

Trzeba przyznać, że przygotowanie odpowiednich kursów na to spotkanie bez wątpienia nie było łatwym zadaniem. Zakłady bukmacherskie w tym momencie uważają, że Pogoń Szczecin jest faworytem tego spotkania. Ogólnie jednak można powiedzieć, że oba zespoły znajdują się w znakomitej dyspozycji, dlatego też każdy rezultat jest tutaj możliwy. Wystarczy wspomnieć, że Portowcy byli faworytem również pierwszego spotkania tych drużyn, a jednak to ekipa z Zabrza wyjechała z 3 punktami ze Szczecina, dokładając do tego aż 4 zdobyte gole.

Statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami wskazują, że Pogoń Szczecin zaliczyła 2 zwycięstwa na dystansie 5 rywalizacji, tyle samo triumfów zaliczył Górnik Zabrze, a jedno starcie zakończyło się remisem.

W tym przypadku atut własnego boiska może okazać się decydujący. Statystyki pokazują, że Górnik Zabrze nie przegrał żadnego z ostatnich 10 meczów domowych z Pogonią Szczecin. Portowcy w ostatnich latach są jednym z najlepszych zespołów, który występuje na boiskach ekstraklasy, a my pomimo tego nie potrafili przełamać tej niekorzystnej passy. Biorąc pod uwagę, że Górnik Zabrze w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie i równie regularnie punktuje przed własną publicznością, to czeka ich kolejne, niezwykle trudne zadanie. Ciekawą opcją do typowania może być więc tutaj podpórka na ekipę gospodarzy.

Jednocześnie warto także zwrócić uwagę na propozycje związane z bramką obu stron. W 4 kolejnych rywalizacjach pomiędzy tymi drużynami w Zabrzu oba zespoły trafiły do siatki. Takim też rezultatem zakończyło się pierwsze starcie pomiędzy tymi ekipami w Szczecinie. Ostatnia dyspozycja ofensywna Pogoni Szczecin i Górnika Zabrze pozwala zakładać, że będzie to ofensywne spotkanie, w którym nie zabraknie sytuacji do zdobycia gola. Zakłady bukmacherskie już teraz mają gotową ofertę zdarzeń na to spotkanie, a możesz ją sprawdzić na stronie Superbet.pl.

Najnowsze wiadomości z Jaworzna są dostępne dla mieszkańców na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95