Jubileuszowa Gala Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej Jaworuś 2024
Światło reflektorów, radosne dźwięki i młodzi artyści na scenie - tak w skrócie można opisać wczorajsze wydarzenie w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie odbyła się gala finałowa Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2024”. Wydarzenie to, będące już tradycją od 2012 roku, zgromadziło liczne grono młodych talentów z naszego miasta.
  1. Gala finałowa odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.
  2. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  3. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.
  4. Laureaci otrzymali nagrody, a ich występy stały się kulminacyjnym punktem wieczoru.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: najmłodsze dzieci (3-4 lata), dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniowie klas I-III. Konkurs, co roku cieszący się dużym zainteresowaniem, jest nie tylko okazją do zabawy, ale przede wszystkim platformą do rozwijania talentów muzycznych oraz umiejętności scenicznego występowania.

Tegoroczne tematy piosenek, wpisujące się w hasło „Wesoła piosenka jest dobra na wszystko”, pozwoliły młodym artystom na pełne wyrażenie własnej kreatywności i emocji. Wydarzenie to, organizowane przez Przedszkole Miejskie nr 14 oraz Szkołę Podstawową nr 5, zdaje się rosnąć w siłę z każdą edycją, stając się ważnym elementem kulturalnym miasta, ukierunkowanym na najmłodszych mieszkańców.

Podczas gali nie tylko laureaci mieli swoje pięć minut. Każde dziecko, które stanęło na scenie, zostało ciepło przyjęte przez publiczność, co z pewnością było dla nich ogromnym wsparciem. Warto zaznaczyć, że zaangażowanie i praca nauczycieli oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodych wykonawców do występów, zasługuje na szczególne uznanie.

Wydarzenie to nie tylko promuje kulturę muzyczną wśród najmłodszych, ale także kształtuje umiejętności współzawodnictwa i współpracy, co jest nieocenione w dalszym rozwoju każdego dziecka. Cieszymy się, że nasze miasto posiada takie inicjatywy, które pozwalają dzieciom na zdrową rywalizację oraz rozwój osobisty i społeczny. Gratulacje dla wszystkich uczestników!


Według informacji z: Urząd Miejski w Jaworznie