Fotograf na 4 łapy: Wernisaż Łukasza Grudnia w Galerii Podcienie
W czwartek, 23 maja, Galeria Podcienie w Jaworznie gościła niezwykłe wydarzenie – wernisaż fotografii Łukasza Grudnia, znanego z prowadzenia studia Fotograf na 4 łapy. To była wyjątkowa okazja, aby podziwiać zdjęcia zwierząt, które autor wykonuje już od 5 lat.
  1. Wernisaż fotografii Łukasza Grudnia
  2. Stoisko Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
  3. Pokaz posłuszeństwa psów
  4. Zaproszenie na kolejną wystawę

Wernisaż został uroczyście otwarty przez Marcina Milińskiego i Annę Wysocką z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, którzy na co dzień dbają o funkcjonowanie galerii. Wystawa przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy mieli okazję podziwiać prace Łukasza Grudnia, specjalizującego się w fotografii zwierząt. Przez 5 lat swojej działalności wykonał on ponad 300 sesji zdjęciowych, fotografując przeszło 400 zwierząt.

W trakcie wydarzenia można było również odwiedzić stoisko Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Katowic, prowadzone przez Fundację Przystanek Schronisko. Przedstawiciele fundacji zachęcali do adopcji zwierząt oraz dzielili się informacjami na temat swojej codziennej pracy i doświadczeń.

Jednym z głównych punktów programu był pokaz posłuszeństwa psów, który poprowadziły Anna Wierzbicka i Agnieszka Górko z Centrum Zwierzęcych Spraw SZUMAK. Pokaz ten przyciągnął wielu miłośników czworonogów, którzy z zainteresowaniem obserwowali tresurę i umiejętności psów.

Wystawę można odwiedzać do 5 czerwca w godzinach otwarcia Hali Widowiskowo-Sportowej. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejny wernisaż, który odbędzie się 3 lipca o godzinie 18:00. Tym razem swoje prace zaprezentuje Gabriela Bartosik, a wydarzenie ponownie odbędzie się w holu Hali Widowiskowo-Sportowej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Galerii Podcienie, aby na własne oczy zobaczyć, jak niezwykłe mogą być fotografie zwierząt i jak ważna jest praca osób zaangażowanych w pomoc bezdomnym zwierzętom.


Opierając się na: MCKiS