Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Policjanci pomagają mieszkańcom nie tylko w ramach swoich obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Przykładem tego jest postawa dzielnicowego z jaworznickiej komendy - młodszego aspiranta Przemysława Filipka - który pomógł bezdomnemu w jego trudnej sytuacji życiowej.

Pod koniec minionego tygodnia dzielnicowy, który ma pod opieką dzielnicę Jaworzna Stara Huta, skontrolował miejsce, w którym zamieszkuje znany mu bezdomny - pan Zbigniew. Mężczyzna ten był znany mundurowemu jako spokojny i nikomu niewadzący człowiek. Dzielnicowy wielokrotnie namawiał go, aby opuścił zamieszkiwany, nieogrzewany garaż i pozwolił sobie pomóc. W końcu 71-latek zdecydował się skorzystać z pomocy oferowanej przez policjanta. Młodszy aspirant Przemysław Filipek zorganizował miejsce w noclegowni, gdzie pan Zbigniew będzie miał zapewnioną opiekę, ciepło i dach nad głową. W trakcie rozmowy bezdomny przyznał się policjantowi, że słabo widzi, co utrudnia mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Dzielnicowy zabrał pana Zbigniewa do optyka, który bezpłatnie zbadał mu wzrok i podarował okulary. Pan Mikołaj Zimny okazał się kolejną osobą, której nie jest obojętny los drugiego człowieka.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.