Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Policjanci z jaworznickiej komendy spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie i przeprowadzili lekcję dotyczącą procederu „Handlu ludźmi". W trakcie zajęć dyskutowano na temat udzielania pomocy ofiarom oraz zwalczaniu i zapobieganiu tego typu przestępczości. Przybyli na miejsce policjanci z jaworznickiej drogówki opowiedzieli o nowych przepisach w ruchu drogowym.

Perspektywa nawiązania ciekawych znajomości przez Internet wydaje się często na tyle kusząca, że zapominamy o zachowywaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ufamy osobom, których tak naprawdę w ogóle nie znamy, bazując tylko na opisach przesyłanych mailem. Łatwo ulec więc złudzeniu i pochopnie podając obcym osobom nasze dane, korzystając z ich zaproszenia do wyjazdu za granicę, możemy stać się ofiarą handlu ludźmi.
Właśnie taką tematyką objęte było spotkanie policjantów z młodzieżą z ZSP 4 w Jaworznie. Lekcja prowadzona przez aspiranta Michała Nowaka miała na celu między innymi przybliżyć konsekwencje organizowania zagranicznych podróży pod wpływem chwili. Planując wakacje, zapominamy o własnym bezpieczeństwie i bez pieniędzy na powrót, często bez znajomości języka i bez wiedzy o tym, gdzie i jak szukać pomocy, stawia się osobę w sytuacji ofiary uzależnionej finansowo i psychicznie od organizatorów wyjazdu.
Kolejnym punktem spotkania była tematyka związana z bezpiecznym przebywaniem nad wodą. Rzecznik jaworznickich policjantów przypomniał młodzieży o działaniach „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pouczył, że woda oprócz radości i zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, takich, jak skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu czy pływanie w miejscach niedozwolonych. Na sam koniec spotkania policjanci z jaworznickiej drogówki omówili najnowsze przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i kierujących.

  • Wspólne zdjęcie policjanta z młodzieżą
  • Wspólne zdjęcie policjanta z młodzieżą
  • Policjant rozdaje materiały profilaktyczne