Jaworzniccy policjanci uświadamiali seniorów, że wakacje to czas, w którym oszuści i złodzieje nie odpoczywają. Wręcz zwiększają swoją „aktywność”, włamując się do domów czy opracowując koleją historyjkę, aby pozbawić ich oszczędności. Nigdy nie ufaj nieznanym rozmówcom, nie podawaj haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki z banku i nie przekazuj jej nieznanym osobom.

Wakacje to czas, w którym przestępcy nie mają wolnego. Wręcz zwiększają swoją aktywność, dlatego policjanci spotkali się z seniorami na velostradzie, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Mundurowi skupili się w szczególności na omówieniu aktualnych metodach, jakie stosują oszuści. Przypominali, także, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy policjantom, funkcjonariuszom CBŚ czy też prokuratorom, ponieważ nigdy nie prosimy o pieniądze -

Mundurowi zwracali uwagę na trwającą kampanię informacyjną „Stop włamaniom do domów”. Seniorzy często z uwagi na łatwowierność i dobre serce nawet nie przypuszczaliby, że ktoś pod ich nieobecność może włamać się do domu. Policjanci rozdawali ulotki i przekazali wskazówki w zakresie przeciwdziałania włamaniom do domów i mieszkań.

Pamiętajmy, w żadnym wypadku prawdziwi policjanci nie mogą żądać ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie sprawy. Stróże prawa również nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Podejrzewając próbę oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112.