Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zakończyli dochodzenie prowadzone przeciwko oszustowi internetowemu. Mieszkańcowi Jaworzna przedstawiono 71 zarzutów. Wyłudził od pokrzywdzonych z całej Polski łącznie 30 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z jaworznickiej komendy z zespołu do walki z cyberprzestępczością zakończyli dochodzenie prowadzone w sprawie oszustw dokonywanych za pośrednictwem Internetu przez mieszkańca Jaworzna. Do Sądu Rejonowego w Jaworznie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który został oskarżony o popełnienie 70 przestępstw internetowych oraz wyłudzenie kredytu. W dochodzeniu śledczy ustalili, iż pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd ofertami sprzedaży umieszczanymi w Internecie. Następnie dokonywali zapłaty za rzekomo zamówiony towar na różne rachunki bankowe sprawcy, po czym opłaconego towaru nie otrzymywali. Mężczyzna wystawiał oferty sprzedaży m.in. telefonów komórkowych, sprzętu elektronicznego. Posługiwał się na portalach społecznościowych fałszywymi profilami i stworzył sobie stałe źródło dochodu, wyłudzając od pokrzywdzonych łącznie 30 tysięcy złotych. Dzięki pracy śledczych oraz ustaleniom operacyjnym udało się ujawnić łącznie 71 czynów, oraz ustalić 70 osób pokrzywdzonych z całej Polski.

Sprawcy przedstawiono już zarzuty, do których przyznał się w całości. Teraz za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.